افزایش حضور فیزیکی در جشنواره‌های خارجی عباسی؛ نماینده انجمن در جشنواره‌ها۱۲۱۲ نظر

افزایش حضور فیزیکی در جشنواره‌های خارجی عباسی؛ نماینده انجمن در جشنواره‌ها

افزایش حضور فیزیکی در جشنواره‌های خارجی عباسی؛ نماینده انجمن در جشنواره‌ها

«محمد فهیمی» مدیر امور بین الملل انجمن سینمای جوانان ایران درباره شناسایی حوزه بین‌الملل و توزیع و نمایش بین المللی فیلم‌های کوتاه به خبرنگار سینمایی شبستان گفت یکسری پلت‌فرم های مجازی برای این منظور وجود دارد که ما در حال عضو شدن در تعداد بیشتری از این پلت‌فرم ها (بازارهای مجازی فیلم کوتاه) هستیم. این پلت‌فرم ها همچون ویترین فروشگاهی است که فیلم های ما در آن قرار می گیرد و درباره آن نظر می دهند و می بینند و انتخاب می کنند.

 

وی با تاکید بر حضور در تعداد بیشتری از جشنواره های بین المللی به عنوان راهکار بعدی انجمن اشاره کرد و افزود ما فیلم های کوتاه انجمن را در تعداد بیشتری از جشنواره ها با محتوای کامل شامل زیرنویس به زبان انگلیسی و اسپانیایی و توضیحات در مورد فیلم، شرکت می دهیم تا امکان انتخاب فیلم بیشتر شود. همچنین حضور فعال تر در بازارهای بین‌المللی فیلم کوتاه از دیگر برنامه های انجمن سینمای جوان است.

 

مدیر امور بین الملل انجمن سینمای جوانان ایران در پاسخ به اینکه آیا فیلم کوتاه بازار دارد یا خیر، گفت بله اما تعداد آنها خیلی کم است و معمولاً در حاشیه برگزاری جشنواره ها، بازارهایی نیز برای فیلم کوتاه برگزار می کنند اما تنها یک جشنواره ویژه فیلم کوتاه در تورینو ایتالیا برگزار می شود که جشنواره اخیر آن، آرش عباسی، مشاور مدیرعامل انجمن حضور داشت. بنابراین قصد داریم با این روش یعنی حضور عباسی به عنوان نماینده انجمن در جشنواره ها، حضور فیزیکی انجمن سینمای جوان را در جشنواره ها و بازارها بین المللی افزایش دهیم.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بحث فروش فیلم کوتاه ایرانی مدنظر ما نیست، تاکید کرد قصد ما دیده شدن در بازارها و جشنواره های بین المللی است و حتی فیلم های خوش ساخت اروپایی نیز اکرانی پرسود ندارند و معمولاً در کشورهای اروپایی قبل از نمایش فیلم بلند، یک فیلم کوتاه اکران می کنند تا دیده شود. بنابراین بخش تجاری فیلم کوتاه نه تنها در ایران بلکه در هیچ کجای جهان مطرح نیست.

 

فهیمی در پایان در پاسخ به اینکه فیلم های کوتاه ایرانی در کدام کشورها بیشتر دیده شده اند، گفت سینمای ایران، سینمای شناخته شده ای است و تقریباً همه کشورها از آن استقبال می کنند. البته در حاشیه سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران، با شخصی که مسئول بزرگترین شرکت فیلم کوتاه در یونان است، صحبت کردیم تا در بحث اکران فیلم های کوتاه ایرانی اقداماتی صورت دهد و برخی از فیلم های ما امکان اکران در یونان داشته باشد.

پایان پیام/425