بوم گردی و طبیعت گردی را فعال کنیم۱۲۱۲ نظر

بوم گردی و طبیعت گردی را فعال کنیم

بوم گردی و طبیعت گردی را فعال کنیم

سید ابوالفضل رضوی، معاون امور توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهور در گفت و گو با خبرنگار شبستان گفت شناسایی روستا به عنوان کانون تولید، ارزش آفرینی و تولید ثروت و تولید سرمایه های فراوان باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی با اشاره به ضرورت و اهمیت شناخت ظرفیت ها و پتانسیل های مناطق روستایی و عشایری گفت نباید به مناطق روستایی به صرف تولید محصولات کشاورزی و دامداری نگاه کنیم چراکه روستا دارای فرهنگ، هنر و دارای مکان های تاریخی است.

 

رضوی با اشاره به ظرفیت های گردشگری بالقوه در مناطق روستایی و عشایری خاطرنشان کرد بوم گردی، طبیعت گردی و مزرعه گردی را می توان در روستاها مورد توجه قرار داد و فعال کرد.

 

وی با اشاره به تولیدات صنعتی در مناطق روستایی گفت تولید پوشاک و البسه از دیگر مواردی است که در روستاها مشهود است و مناطق روستایی در این عرصه توانمندی های خوبی نشان داده اند.

 

رضوی با بیان اینکه برقراری اینترنت پرسرعت در روستاها اثربخشی زیادی دارد به طوری که استارت آپ ها در مناطق روستایی فعال شده اند، خاطرنشان کرد نقش اینترنت در اقتصاد روستا و افزایش ارزش افزوده در روستاها کاملا مشهود است.

 

معاون امور توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهور با اشاره به برگزاری نمایشگاه اول توانمندی های روستایی و عشایر در مساحتی بالغ بر 25 هزار مترمربع گفت استقبال مناطق روستایی و عشایری برای حضور و عرضه تولیدات و توانمندی هایشان باعث شد تا نمایشگاه سوم را در مساحتی بالغ بر 50 هزار مترمربع برگزار کنیم.

 

رضوی با اشاره به حضور 31 استان کشور و 430 شهرستان در نمایشگاه توانمندی های روستایی و عشایری گفت آموزش و استفاده از تجربیات یکدیگر در توسعه روستاها از جمله دستاوردهای این نمایشگاه بود.

پایان پیام/47