پرداخت ۲۰۰ هزار تومان عیدی به ۳۰ هزار زلزله زده کرمانشاه۱۲۱۲ نظر

پرداخت ۲۰۰ هزار تومان عیدی به ۳۰ هزار زلزله زده کرمانشاه

پرداخت ۲۰۰ هزار تومان عیدی به ۳۰ هزار زلزله زده کرمانشاه

شبستان، علی اکبر پیوندی، رییس جمعیت هلال احمر کشور در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه حدود شش ماه است که به عنوان رییس جمعیت هلال احمر فعالیت می کنم در ابتدای فعالیتم یک میلیارد تومان به مسلمانان آواره میانمار توسط هلال احمر کمک شد که این امر با توجه به اینکه حدود یک میلیون و 200 هزار نفر از مسلمانان از محل زندگی خود کوچ داده شده بودند و بر اساس تعاملات بین المللی در خارج از کشور نیز باید نقش های خود را ایفا کنیم به مسلمانان آواره شده کمک شد.

 

وی افزود همچنین هلال احمر در مراسم اربعین در استان های مرزی، نجف و کربلا میزبان زایران بود و 1460 نفر داوطلب شامل پزشک، پرستار و امدادگر در آنجا حضور داشتند و ما همچنان به دنبال ارایه خدمات شایسته به زایران می باشیم.

 

وی افزود امسال بالغ بر 200 تن دارو و تجهیزات به آنجا ارسال شد و بالغ بر 20 روز در پیاده روی اربعین به زایران خدمات ارایه کردیم.

 

وی افزود در زلزله کرمانشاه دو هزار روستا و هفت شهر تحت تاثیر قرار گرفت و حدود هشت هزار نفر نیز مصدوم شدند و نیروهای هلال احمر از لحظه وقوع زلزله در کنار مردم بودند که این امر توانست بسیار کمک کننده باشد.

 

وی با تاکید بر اینکه وضعیت انبارهای امدادی هلال احمر وضعیت قابل دفاعی نبود، گفت پس از حضور اینجانب در هلال احمر اقلام 16گانه تامین شده است و ما سعی می کنیم تا ذخیره ما به حدود 100 درصد برسد.

 

وی با بیان اینکه سفر مقام معظم رهبری به منطقه زلزله زده کرمانشاه بسیار آرامش‌بخش بود، گفت هلال احمر تا 40 روز پس از حادثه باید در مناطق زلزله زده باشد ولی ما با گذشت شش ماه از زلزله هنوز در منطقه هستیم چرا که می خواهیم به بهترین نحو به مردم خدمت رسانی نماییم.

 

پیوندی با بیان اینکه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج مشکلات غم‌باری را برای مردم ایجاد کرد، گفت امیدواریم در سال 97 سال کم حادثه ای را شاهد باشیم و تلاش می کنیم سازماندهی درون جمعیت هلال احمر شکل بگیرد و آموزش درون سازمانی و برون سازمانی مدنظر ما قرار دارد و همچنین به دنبال به روز کردن تجهیزات سازمان هلال احمر هستیم.

 

رییس سازمان جمعیت هلال احمر گفت امروز و در مانور امداد نوروزی 75 دستگاه نجات و 50 دستگاه لیفتراک به ناوگان ما افزوده شد و 57 میلیارد تومان اقلام زیستی نیز به منابع هلال احمر تزریق شده است.

 

وی خاطرنشان کرد پس از زلزله کرمانشاه مردم 63 میلیارد تومان به هلال احمر پرداخت کردند تا برای زلزله زدگان هزینه شود که ما در همان روزهای اول زلزله به هر خانواده ای که فردی در آن فوت کرده بود پنج میلیون تومان و به خانواده ای که در 10 روز اول تولد فرزند داشتند نیز پنج میلیون تومان کمک هزینه پرداخت کرده ایم و به زودی برای 30 هزار خانواده زلزله زده اقلام ضروری شامل یخچال و کولر تهیه می شود و 200 هزار تومان نیز به هر خانواده به عنوان عیدی توسط هلال احمر پرداخت می شود.

 

پایان پیام/55