آغاز طرح ترافیکی نوروز 97 از 24 اسفند ماه تا 15 فروردین۱۲۱۲ نظر

آغاز طرح ترافیکی نوروز 97 از 24 اسفند ماه تا 15 فروردین

آغاز طرح ترافیکی نوروز 97 از 24 اسفند ماه تا 15 فروردین

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" در رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر، اظهارداشت امسال این رزمایش با حضور بیش از نیم میلیون نفر از همکاران من،‌ امدادگران و خدمت‌رسانان در سراسر کشور اجرا می‌شود؛ قرارگاه ترافیکی و خدمات سفر از فردا 24 اسفند کار خود را آغاز و تا 15 فروردین 97 به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

وی با بیان اینکه پلیس افتخارش این است در تمام ایام سال و به خصوص تعطیلات نوروز در کنار مردم است، گفت با اقدامات خوب و موثر همه دستگاه‌های امدادرسان و پلیس عزیز بتوان سفری ایمن را برای هموطنان رقم زد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه خوشبختانه تعداد تصادفات،‌ تلفات و جانباختگان در سال‌های اخیر کاهش یافته است، از مردم خواست مسیر سفر را نیز جزء سفر قلمداد کرده و با حوصله و پرهیز از عجله، مسیر را طی کنند؛ همچنین رانندگان در هنگام خستگی نیز در استراحتگاه‌های موقت، استراحت کرده و در هنگام بروز مشکل به دستگاه‌های امدادرسان مراجعه کنند.

وی یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری را تصادفات و جانباختگان سفرها دانست و گفت سه عامل اصلی انسان، خودرو و جاده در بروز تصادفات موثرند اما باید گفت که عامل انسانی بخش مهمتری دارد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه راننده باید مراعات حال خود، سرنشینان و همچنین خودروهای مجاور را کند، گفت رانندگانی که با حوصله، آرامش، نشاط و سرزندگی به رانندگی می‌پردازند و با رعایت نکات ایمنی مشرف به جاده هستند کمترین خطا و تصادف را در رانندگی دارند.

وی اظهار امیدواری کرد همه عوامل دست به دست هم داده و با اطلاع‌رسانی و رعایت قوانین و مقررات و مدیریت سفر از سوی هموطنان، سفر خوبی در نوروز 97 برای هموطنان رقم بخورد.

سردار اشتری با اشاره به حضور همه ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در جاده‌های کشور، ضمن تقدیر از فعالیت آنها، گفت از همیاران پلیس که در کنار خانواده‌های خود رعایت قوانین و مقررات را به بزرگترهای خود یادآور می‌شوند تشکر می‌کنیم.