بکارگیری نیم میلیون نفر در رزمایش ترافیکی نوروز 97۱۲۱۲ نظر

بکارگیری نیم میلیون نفر در رزمایش ترافیکی نوروز 97

بکارگیری نیم میلیون نفر در رزمایش ترافیکی نوروز 97

 

پایگاه خبری پلیس، سردار "تقی مهری" در رزمایش ترافیکی نوروز، اظهارداشت این طرح از فردا به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز و تا 15 فروردین 96 ادامه دارد؛ در این طرح تمام امکانات درون و برون شهری و تجهیزات خودرویی پلیس به کار گرفته می شود.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه امسال نیم میلیون نفر از نیروهای پلیس، امدادی و خدماتی در حوزه ترافیکی طرح نوروزی به میدان می‌آیند، گفت در نوروز 96، 40 درصد از تصادفات به دلیل عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی، 23 درصد به دلیل سرعت غیرمجازی و 20 درصد تصادفات فوتی و جرحی به دلیل سبقت‌های غیرمجاز بوده است.

وی خاطرنشان کرد کاهش 10 درصد جانباختگان ترافیکی در نوروز 96 نشان دهنده آن است که مردم بیش از گذشته نسبت به رعایت قوانین و مقررات توجه دارند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به افزایش چشمگیر وسایل نقلیه در یک دهه گذشته، گفت در سال 84، 7.5 میلیون خودرو در سراسر کشور در تردد بودند و امروز 21 میلیون خودرو و 11.5 میلیون موتورسیکلت در حال تردد هستند.

به گفته سردار مهری، در 11 ماه امسال، یک میلیون و 400 هزار وسیله نقلیه جدید شماره‌گذاری و 2 میلیون گواهینامه جدید صادر شده است.

رئیس پلیس راهور ناجا ابراز امیدواری کرد با همکاری بیشتر مردم و توجه مضاعف به رعایت قوانین ومقررات شاهد نوروز کم‌حادثه‌تری باشیم.

وی به مسافران نوروزی توصیه کرد از مبدا تا مقصد یعنی طول سفر را جزء سفر بدانید؛ همچنین هموطنان بعد از دو ساعت رانندگی حتما 15 دقیقه استراحت کنند.

این مقام ارشد انتظامی درباره رانندگی در شرایط ناپایدار جوی به خصوص هنگام برف و باران، اعلام کرد شرایط رانندگی در هنگام بارش برف و باران متفاوت است و باید سرعت مطمئنه لحاظ شود؛ همچنین قوانین و مقررات را حتما رعایت کرد.

سردار مهری، پلیس را مرجع رسمی اعلام محدودیت و ممنوعیت‌های تردد در جاده‌ها دانست و گفت پلیس تمام محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها را به اطلاع مردم می‌رساند؛ همچنین مردم می‌توانند از طریق شماره 88255555 آخرین وضعیت راه‌ها را از پلیس جویا شوند.

در حاشیه رزمایش طرح ترافیکی نوروز 97 ، سردار "مهری" در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار 28 میلیونی گواهینامه‌داران در کشور، گفت علی‌رغم افزایش خودرو، وسایل نقلیه و رانندگان طی یک دهه گذشته، متاسفانه ظرفیت جاده‌ها با تقاضای سفرهای مردمی همخوانی ندارد؛ هر ساله در برخی محورها به خصوص محورهای مواصلاتی منتهی به مکان‌های سیاحتی و زیارتی شاهد افزایش چشمگیر بار ترافیکی هستیم لذا به مسافران نوروزی توصیه می کنیم تا سفرهای خود را مدیریت کنند.

وی از مسافران نوروزی خواست بازگشت خود را به روزهای پایانی تعطیلات موکول نکنند تا خدای نکرده شاهد ترافیک سنگین نباشند.

سردار مهری بر ضرورت توجه به رعایت مقررات و ضوابط ترافیکی و پرهیز از عجله و شتاب در حین سفر تاکید و بیان کرد شهروندان بایستی پیش از آغاز سفر از سلامت وسیله نقلیه خود اطمینان داشته باشند.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر برخورد جدی پلیس با تخلفات حادثه‌ساز در نوروز  97 از رانندگان خواست حتما به علائم جاده‌ای و خط‌کشی‌های ترافیکی توجه کامل داشته باشند و پیش از سبقت شرایط مناسب جاده و سرعت مطمئنه را درنظر بگیریند.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به ایمن‌تر بودن سفر با سیستم حمل و نقل عمومی، گفت توصیه می‌کنیم هموطنان حتی‌المقدور از حمل و نقل عمومی استفاده کنند؛ امسال نیز سامانه سپهتن به صورت کامل در سیستم حمل و نقل عمومی کشور نصب شده و رفتار رانندگان اتوبوس‌ها زیر ذره‌بین قرار دارد.