توسعه طرح کاربنیان در آموزشکده‌های سما هر دانش‌آموز یک مهارت۱۲۱۲ نظر

توسعه طرح کاربنیان در آموزشکده‌های سما هر دانش‌آموز یک مهارت

توسعه طرح کاربنیان در آموزشکده‌های سما هر دانش‌آموز یک مهارت

دکتر علیرضا منظری توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا با تبریک فرارسیدن عید باستانی ایرانیان به همه مردم ایران گفت همانطور که هیات امنای دانشگاه و دکتر رهبر تاکید کرده‌اند، سازمان سما یک رسالت جدی در زمینه آموزش مهارت‌ها و فراگیر کردن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دارد.

رئیس سازمان سما ادامه داد تا جایی که بتوانیم در سال آینده قصد داریم تا به هر دانش‌آموز یک مهارت آموزش داده شود و همینطور دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای سما دنبال این هستند که طرح کاربنیان را توسعه دهند.

وی درباره طرح کاربنیان توضیح داد این طرح به این شکل است که امکاناتی مثل ساختمان یا تجهیزات را دانشگاه یا سازمان سما در اختیار فارغ‌التحصیلان می‌گذارند، همچنین قرار شده است از طرف دولت هم تسهیلاتی به این افراد اختصاص یابد تا با استفاده از این دو پتانسیل فعالیت‌های خرد راه بیافتند.

منظری‌توکلی اضافه کرد من فکر می‌کنم از این به بعد با توجه به توصیه مقام معظم رهبری در باب آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و مهارتی یک فصلی جدید در آموزشکده‌های مربوط به سما و مدارس سما ایجاد خواهد شد. کیفیت اکنون مناسب است و تمام سعی‌مان را می‌کنیم تا آن را بیشتر هم بکنیم. بیشتر توجه ما به آموزش‌های مهارتی است تا بتوانیم دانش‌آموزان صاحب مهارت و شغل شوند.