اردیبهشت و خرداد؛ زمان برگزاری مرحله شهرستانی چهل‌ویکمین دوره مسابقات قرآن اوقاف۱۲۱۲ نظر

اردیبهشت و خرداد؛ زمان برگزاری مرحله شهرستانی چهل‌ویکمین دوره مسابقات قرآن اوقاف

اردیبهشت و خرداد؛ زمان برگزاری مرحله شهرستانی چهل‌ویکمین دوره مسابقات قرآن اوقاف

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی،‌ به نقل از اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، نشست مشترک سیدجعفر حسینی، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با رؤسای اداره‌های اوقاف شهرستان‌های تایباد، تربت‌جام، رشتخوار و خواف در محل اداره اوقاف شهرستان تایباد برگزار شد.

سیدجعفر حسینی، در این نشست با بیان اینکه امسال مرحله شهرستانی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم در مرحله شهرستانی با کیفیت بالاتر به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود، گفت از مهم‌ترین اهداف این طرح برگزاری مسابقات با کیفیت بالا و انتخاب استعدادهای قرآنی برتر برای معرفی به مراحل بالاتر است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی تصریح کرد در این مرحله متسابقان چند شهرستان به صورت محوری با یکدیگر رقابت خواهند کرد و این امر سبب می‌شود نقاط ضعف خود را قبل از ورود به مرحله استانی برطرف کنند.

وی در ادامه گفت در سال‌های گذشته در مرحله مقدماتی متسابقان برخی رشته‌ها بدون رقیب وارد مرحله استانی می‌شدند و اجرای این طرح باعث می‌شود متسابقان هر شهرستان با شهرستان‌های دیگر رقابت کنند و سطح مسابقات بهبود یابد.

حسینی اظهار کرد یکی دیگر از نقاط قوت این طرح آشنایی شرکت‌کنندگان با رقیبان غیربومی است که این آشنایی استرس‌ متسابقان در مرحله استانی را کاهش می‌دهد.

حسینی در پایان گفت داوران انتخاب شده در این طرح به صورت مشترک مسابقات تمام شهرستان‌های استان خراسان رضوی، را قضاوت خواهند کرد.

انتهای پیام