جشنواره «مصباح الهدی» در طارم برگزار شد۱۲۱۲ نظر

جشنواره «مصباح الهدی» در طارم برگزار شد

جشنواره «مصباح الهدی» در طارم برگزار شد

برگزاری جشنواره «مصباح الهدی» در طارم

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، جشنواره «مصباح الهدی» با موضوع ترویج فرهنگ سبک زندگی اسلامی یکشنبه، 26 فروردین‌ماه با حضور معاونت پرورشی آموزش و پرورش، جمعی از مسئولان و رئیس قرآن و عترت اداره آموزش و پرورش شهرستان طارم در محل سالن همایش هنرستان دخترانه حجاب شهر آب‌بر طارم برگزار شد.
عباداله عبادی، معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان طارم در این همایش ضمن عرض خیر مقدم به دانش‌آموزان و فرهنگیان به تشریح موضوع طرح «مصباح الهدی» در استان زنجان با عنوان حضرت امام موسی کاظم(ع) پرداخت.
وی اظهار کرد جشنواره «مصباح الهدی» با موضوع ترویج فرهنگ سبک زندگی اسلامی در رشته‌های تحقیق و پژوهش، نقاشی، دل‌نوشته، کتاب‌خوانی، شعر، داستان، فیلم کوتاه، تئاتر، وب‌سایت و وبلاگ‌نویسی با شرکت فرهنگیان، دانشجو معلمان و دانش‌آموزان برگزار می‌شود.
عبادی افزود هدف از برگزاری این‌گونه همایش‌ها این است که فضائل اخلاقی ائمه اطهار(ع) درس‌های اخلاقی و اعتقادی یاد گرفته شود و آن‌ها را در زندگی واقعی خود به کار ببندیم.
وی عنوان کرد طرح «مصباح الهدی» یک مسابقه کشوری امام‌شناسی است که هر سال به یکی از ائمه اطهار(ع) تعلق دارد و امسال متعلق به حضرت موسی کاظم(ع) است که شما می‌توانید با خلق آثاری در قالب مقاله، طراحی، شعر ، خوشنویسی و ... در این مسابقات شرکت کنید.
در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین کنعانی، مسؤل عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی شهرستان گفت بسیاری از مسائلی که امروزه در فلسفه روانشناسی غرب مطرح می‌شود، 1400 سال قبل توسط ائمه اطهار(ع) مطرح شده است.
وی اضافه کرد آشنایی دانش‌آموزان با زندگی چهارده معصوم(ع)، تقویت و تعمیق اعتقادات دینی و پاسخ‌گویی به مسائل دانش‌آموزان در موضوعات دینی و مذهبی از اهداف اجرای این طرح است.
کنعانی بیان کرد با توجه به ضرورت شناخت سبک و سیره زندگی و اخلاقی اهل بیت(ع) عصمت و طهارت این بزرگواران به‌عنوان بهترین الگوی عملی و اخلاقی، در راستای اسناد فرادستی از جمله سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و منشور توسعه فرهنگ قرآنی این طرح اجرا می‌شود.

وی درباره راهنمایی انسان به رسول ظاهری و باطنی اشاره کرد و گفت ظاهر و باطن هر دو مهم است و دانش‌آموزان باید در تصمیم‌گیری در کنار احساس و هیجان، از عقل و منطق خود نیز کمک بگیرند تا از مشکلات احتمالی آتی جلوگیری کنند.

مرتضی قاسمی

انتهای پیام