وهابیت؛ برند استکبار در مبارزه با اسلام۱۲۱۲ نظر

وهابیت؛ برند استکبار در مبارزه با اسلام

وهابیت؛ برند استکبار در مبارزه با اسلام

حجت الاسلام اکبر روستایی، کارشناس فِرَق و مذاهب اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اندیشه خبرگزاری شبستان با اشاره به اسلام هراسی های گروه های تکفیری همچون داعش در منطقه، گفت ریشه اصلی گروه های انحرافی در جهان، استعمار انگلیس است، همه این جنایت ها و بحث اسلام هراسی که در دنیا مطرح است، همه ناشی از نسخه ای است که استعمار انگلیس و آمریکا برای ما پیچیده اند.

 

وی با اشاره به ادعاهای وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در مورد پیدایش وهابیت، ادامه داد هیلاری کلینتون به این موضوع اذعان داشت که ما به تنهایی نمی توانستیم در مقابل شوروی مقابله کنیم به همین جهت نیازمند مجاهدینی در پاکستان، عراق و افغانستان بودیم به همین دلیل وهابیت را به عنوان برند اسلامی به میدان وارد کردیم. بنابر این، با اعتراف خود آنها می توان به این نتیجه دست یافت که استکبار جهانی و استعمار انگلیس با استفاده از گروه های افراطی و تندرو که ساخته و وارده جهان اسلام کرده اند، اهداف شان را در دنبال می کنند.

 

کارشناس شبکه جهانی ولایت درباره اهدافی که استعمار و استکبار با وهابیت و داعش دنیال می کند، ابراز کرد پیروزی در مقابل اسلام، معرفی جنایات داعش و گروه های تکفیری به نام اسلام و پیشبرد پروسه اسلام هراسی از مهمترین این اهداف است تا در سایه آن اهداف کلان اقتصادی سیاسی شان را تامین کنند. متاسفانه تا حدودی هم موفق بوده اند!

 

وی تصریح کرد استعمار انگلیس در زمان عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی تلاش های گسترده ای را به واسطه او در منطقه برای حکمرانی خود در منطقه انجام داد و برای رشد داعش و وهابیت در منطقه سرمایه گذاری های بسیاری را در عربستان کرد؛ نتیجه این حمایت ها جنایاتی است که به دست داعش و وهابیت در منطقه دیده می شود.

 

روستایی تاکید کرد امروز داعش با برچسب کفر و شرک، مسلمانان را به شهادت می رسانند که در فیلم سینمایی «به وقت شام» بخش هایی از جنایات آنها به نمایش در آمده است.

 

وی با اشاره به مجاهدت های مدافعان حرم در عراق و سوریه، اظهار کرد اگر رشادت ها و جانفشانی مدافعان حرم نبود، امروز شاهد نفوذ و گسترش دامنه تجاوز داعش در ایران بودیم، اما ایثار مدافعان حرم مانع از چنین فاجعه ای شد و دشمن را ناکام کرد.

 

این استاد حوزه و دانشگاه در پایان خاطرنشان کرد امروز ولیعهد عربستان سعودی بی توجه به تاکید قرآن در آیه 82 سوره مبارکه مائده که می فرماید «لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَداوَةً لِلَّذِينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَ الَّذِينَ أَشْرَكُوا ...»؛ « قطعاً سرسخت‌ترين مردم را در دشمنى نسبت به اهل ايمان، يهوديان و مشركان خواهى يافت ...» با اسرائیل متحد شده و در مقابل ایران اسلامی را دشمن می پندارد و علیه اش توطئه می کند و اینها نیست جز به دلیل تفکرات و دسیسه های استعمار.

 

 

پایان پیام/40