آغاز تحویل سالن‌های مصلی تهران برای آماده‌سازی نمایشگاه کتاب۱۲۱۲ نظر

آغاز تحویل سالن‌های مصلی تهران برای آماده‌سازی نمایشگاه کتاب

آغاز تحویل سالن‌های مصلی تهران برای آماده‌سازی نمایشگاه کتاب

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا از ستاد خبری و رسانه‌ای سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، یحیی دهقانی معاون اجرایی سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تحویل سالن‌ها به تشکل‌های نشر خبر داد و گفت خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده تحویل سالن‌ها به تشکل‌ها برای آماده‌سازی و غرفه‌بندی در حال انجام است.

وی افزود تاکنون سالن‌ ناشران آموزشی، بخشی از سالن شبستان، سالن دانشگاهی و سالن بین‌الملل به تشکل‌های مربوطه تحویل شده است و کار غرفه‌بندی نیز در حال انجام است. نقشه سالن کودک و نوجوان نیز تایید شده و به زودی تحویل تشکل مربوطه خواهد شد.

معاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران درباره غرفه‌های پیش ساخته نیز گفت فراخوانی به ناشران اعلام شده و ناشران می‌توانند طراحان خود را برای ساخت غرفه‌ها به درون مصلی بیاورند.

دهقانی با اشاره به برگزاری جلسات کارگروه تخصصی برای حضور ناشران موقت در نمایشگاه کتاب تهران نیز گفت بر اساس آیین‌نامه مصوب نمایشگاه، ناشران باید حداقل 40 کتاب برای حضور در نمایشگاه داشته باشند اما برخی از ناشران چنین شرایطی نداشتند و ثبت‎نام این ناشران به صورت موقت انجام شد. در حال حاضر با برگزاری جلسات کارگروه تخصصی، ضوابط و شرایط این ناشران در هر یک از تشکل‌ها در دست بررسی است و به تعدادی از آن‌ها اجازه داده خواهد شد تا در نمایشگاه حضور داشته باشند.

گفتنی است، سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «نه به کتاب نخواندن» از 12 تا 22 اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.