اقتصاد چین تحت کنترل کامل است برای مقابله با خطرهای سیستماتیک آمادگی کامل داریم۱۲۱۲ نظر

اقتصاد چین تحت کنترل کامل است برای مقابله با خطرهای سیستماتیک آمادگی کامل داریم

اقتصاد چین تحت کنترل کامل است برای مقابله با خطرهای سیستماتیک آمادگی کامل داریم

رئیس بانک خلق چین، گفت که اصول اقتصاد کشورش قوی هستند و پکن ابزارهای سیاستی درخور برای مقابله با هرگونه خطر سیستماتیک دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، خبرگزاری رسمی چین (شینهوا) گزارش داد که «یی یانگ»، رئیس بانک خلق چین، روز گذشته -شنبه- گفت که اصول اقتصاد کشورش قوی هستند و پکن ابزارهای سیاستی درخور برای مقابله با هرگونه خطر سیستماتیک دارد. 

به گزارش شینهوا، یی یانگ طی نشست سالیانه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در واشنگتن گفت «در سال ۲۰۱۷، نسبت سرمایه‌گذاری غیرمالی چین اندکی افزایش یافت، نسبت سرمایه‌گذاری شرکتی تاحدودی کاهش یافت و سرمایه‌گذاری در بخش مالی تحت کنترل درآمد».

پکن ریسک‌های مالی موجود را رده‌بندی کرده است. سال‌ها رشد مبتنی بر بدهی، اقتصاد چین را در وضعیتی قرار داد که صندوق بین‌المللی پول آن را گرایشی «خطرناک و ناپایدار» نامید. 

در بیانیه‌ای که در پایگاه اینترنتی بانک خلق چین منتشر شد، یی یانگ اخیرا تاکید کرد که باید مصوبه‌هایی به کار بسته شود تا بخش مالی جانی دوباره بگیرد. این مصوبه‌ها «یا از چند ماه آینده عملی خواهند شد و تا پایان سالی جاری میلادی.»

دیدار صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در حالی صورت می‌گیرد که ایالات متحده آمریکا تهدید به اعمال تعرفه‌ای ۱۵۰ میلیارد دلاری بر واردات کالاهای چینی کرده تا پکن را وادار به تغییر سیاست‌های صنعتی‌اش بکند. ایالات متحده این سیاست‌ها را نقض مالکیت معنوی می‌داند. 

«استیون منوچین»، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، روز شنبه گفت که ممکن است به چین سفر کند تا شاید بتواند از تنش میان دو اقتصاد بزرگ جهان بکاهد.

بر اساس اعلامیه پایگاه اینترنتی بانک خلق، یی همچنین گفت «چین از چندجانبه‌گرایی و نظام تجاری چندوجهی و قانون‌مدار که بر پایه مشارکت و گفت‌وگو شکل بگیرد، حمایت می‌کند.»

ترجمه نوید لاله