رکورد فروش نمایشگاه کتاب شکست 130 میلیارد در 10 روز۱۲۱۲ نظر

رکورد فروش نمایشگاه کتاب شکست 130 میلیارد در 10 روز

رکورد فروش نمایشگاه کتاب شکست 130 میلیارد در 10 روز

رکورد فروش نمایشگاه کتاب شکست/130  میلیارد در 10 روز
ایکنا، امیرمسعود شهرام‌نیا قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران ظهر امروز در نشست خبری که با حضور محسن جوادی، رئیس نمایشگاه و در جمع خبرنگاران در سالن تشریفات برگزار شد، به آمار بازدیدکنندگان اشاره کرد و گفت در مورد جمعیت بازدیدکننده عنوان کرده‌ام که بنا نداریم آمار و ارقامی ارائه دهیم، نه اینکه مخفی کنیم، اما براساس روال سال‌های قبل به صورت شمارش رندومی آمارگیری شده است؛ چرا که در این نمایشگاه بلیت فروشی وجود ندارد؛ از این رو آماری هم که به صورت رندوم است چندان قابل اتکا نیست.
وی افزود امسال در نمایشگاه کتاب ۲۰ درصد رشد جمعیت را شاهد بودیم و در بعضی از روزها و ساعت‌ها رکورد بازدید از نمایشگاه نسبت به سال‌های گذشته شکست و روز پنجشنبه گذشته این میزان به بالای ۳۰۰ هزار نفر رسید. اگرچه صرف بازدید و تعداد بازدیدکنندگان نشان دهنده موفقیت نیست، اما بی‌تاثیر هم نیست و نشان می‌دهد که شرایط بهتری نسبت به دو دوره گذشته در شهر آفتاب و دوره‌های قبلی در مصلی داشته‌ایم.
شهرام‌نیا در ادامه به آمار فروش این دوره اشاره کرد و گفت براساس دستگاه‌های کارتخوان بانک عامل نمایشگاه که بانک شهر است، برآوردمان این است که ۴۰ درصد فروش خارج از شبکه بانک شهر و ۶۰ درصد دیگر داخل شبکه بوده است؛ از این رو در مجموع در بانک شهر ۸۴ میلیارد تومان میزان فروش ثبت شده و از صبح امروز تا یک ساعت پیش یعنی ساعت ۱۳ نیز ۵ میلیارد تومان خرید انجام شده است که اگر ۴۰ درصد را به آن اضافه کنیم، به رقم ۱۳۰ میلیارد تومان تا این لحظه می‌رسیم و فکر می‌کنم تا پایان امشب چند میلیارد دیگر نیز بر این آمار افزوده شود.
وی تصریح کرد در مجموع میزان فروش نمایشگاه کتاب امسال نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته و نکته مهم این است که تعداد تراکنش‌ها نیز افزایش یافته است. این افزایش باعث خوشنودی ناشران کوچکتر شده و نشان می‌دهد خریدهای خردتر انجام شده است.
داریوش رضوانی مدیر بخش تشریفات نمایشگاه نیز در این نشست گفت امسال و در این دوره از نمایشگاه ۱۵ سفیر از کشورهای خارجی از نمایشگاه دیدن کردند. ۱۴ نفر از استانداران کشور به همراه نمایندگان ولی فقیه به مصلا آمده و از نمایشگاه بازدید کردند. حضور مقام معظم رهبری بعد از وقفه ۴ ساله در نمایشگاه، ریاست مجلس، معاونان قوه قضائیه و دیگر مسئولان کشور از جمله رویدادهای مهم این دوره از نمایشگاه بودند و اگر توفیق نداشتیم در خدمت رئیس جمهور باشیم، امروز در مراسم اختتامیه در خدمت معاون اول رئیس جمهور خواهیم بود.
وی افزود ۵۸ نفر از نمایندگان مجلس به طور رسمی‌ در پاویون این دوره از نمایشگاه حضور یافته و ما میزبان ۱۷ هیئت خارجی به همراه شخصیت‌های فرهنگی تحت عنوان اهالی قلم بودیم. در کل نمایشگاه امسال فرصت گفت‌وگو بین شخصیت‌ها و مقامات مختلف را فراهم کرد.


انتهای پیام