رئیس انجمن رادیولوژی ایران تاکید کرد؛ نقش رادیولوژیست‌ها در تشخیص مشکلات عضلانی و مفصلی۱۲۱۲ نظر

رئیس انجمن رادیولوژی ایران تاکید کرد؛ نقش رادیولوژیست‌ها در تشخیص مشکلات عضلانی و مفصلی

رئیس انجمن رادیولوژی ایران تاکید کرد؛ نقش رادیولوژیست‌ها در تشخیص مشکلات عضلانی و مفصلی

رئیس انجمن رادیولوژی ایران، گفت بیماری های عضلانی و مفصلی از جمله بیماری هایی است که به خوبی توسط رادیولوژیست‌ها تشخیص داده می‌شود.

به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، دکتر جلال جلال‌شکوهی در آستانه برگزاری سی و چهارمین کنگره بین‌المللی رادیولوژی ایران اظهار داشت این کنگره ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت ۹۷ ( ۱ تا ۴ می ۲۰۱۸) در برج میلاد تهران با حضور اساتید و صاحب‌نظران داخلی و خارجی همچون آمریکا و اروپا برگزار می‌شود.

وی بیان داشت رادیولوژی کودکان، رادیولوژی دستگاه ادراری، رادیولوژی دستگاه گوارش و رادیولوژی بخش‌های عضلانی و مفصلی از اصلی‌ترین مباحثی بود که در این کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد و جدیدترین دستاوردها و یافته‌های علمی نیز در آن ارائه خواهد شد.

رئیس انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به نقش رادیولوژیست‌ها در تشخیص به موقع بیماری‌ها گفت بیماری‌های عضلانی و مفصلی نه تنها فرد را دچار مشکل می‌کند بلکه محیط کار و خانواده نیز درگیر بیماری فرد شده و کارایی فرد کاهش می‌یابد.

جلال‌شکوهی اضافه کرد ام‌آر آی میدان وسیعی در تشخیص بیماری‌های مفصلی و عضلانی به ما ارائه می‌دهد و با تشخیص دقیق می‌توان به فرد کمک کرد تا هر چه سریع‌تر به محیط کار خود بازگردد.

وی افزود از کار افتادگی در محیط کار به دو صورت عمده بوده که در دسته اول فرد بیمار است و نمی تواند در سر کار حاضر شود و در دسته دوم افرادی بوده که برای سوءاستفاده در محیط کار، خود را بیمار تلقی می‌کنند که تشخیص رادیولوژیست و انجام ام‌آرآی در این زمینه می‌تواند این دو دسته را از هم جدا کند.

رئیس انجمن رادیولوژی ایران عنوان کرد تمارض به بیماری در محیط کار بیشتر در محیط‌های نظامی و حتی کلاس‌های درس شایع بوده که نقش رادیولوژی در تفکیک افراد واقعا بیمار و کسانی که تمارض به بیماری کرده‌اند، بسیار اهمیت دارد.

جلال‌شکوهی تصریح کرد ‌ام‌آرآی میدان وسیعی از استخوان، عضلات و عروق نشان می‌دهد و مشکلاتی همچون کمردرد و زانودرد  از شایع‌ترین بیماری‌هیا مرتبط با عضلات و مفاصل بوده که افراد اصولا از سن ۴۰ سالگی بیشتر گرفتار آن می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد در حاشیه سی‌و چهارمین کنگره رادیولوژی ایران نمایشگاهی برگزار خواهد شد که تمام وسایل و تجهیزات رادیولوژی در آن ارائه و بیش از ۱۲۰ شرکت با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.