رفع ۸۵ درصد اختلالات اینترنت در سرویس‌های اینترنتی۱۲۱۲ نظر

رفع ۸۵ درصد اختلالات اینترنت در سرویس‌های اینترنتی

رفع ۸۵ درصد اختلالات اینترنت در سرویس‌های اینترنتی

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت در پی دستور وزیر ارتباطات ۸۵ درصد اختلالات اینترنت مرتفع شده است.

به گزارش ایلنا، مجید حقی درباره نتیجه دستور ۲۴ ساعته وزیر ارتباطات برای رفع اختلالات اینترنتی گفت با توجه به این دستور و تاکید وزیر بر رسیدگی سریع و موثر درباره اختلالات رخ داده در سرویس‌های اینترنتی، کارگروهی از روز گذشته با حضور مدیران عامل و تیم‌های فنی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی تشکیل شد. این کارگروه با محوریت رگولاتوری، موارد رفع اشکالات و اختلالات را پیگیری کرد.

معاون رگولاتوری ادامه داد اولویت‌های کارگروه تشکیل شده به ترتیب رفع اختلال کسب و کارهای فعال در بستر اینترنت، اپلیکیشن های پرطرفدار و دیگر کاربردهاست.

حقی درباره نتیجه این اقدامات گفت در حال حاضر با تلاش‌های به عمل آمده و مستقل از روال‌های متداول مالی و اداری و به‌صورت بسیج همه امکانات و نفرات، حجم اختلالات تا ۸۵ درصد مرتفع شده است. همچنان تا رفع تمام اختلالات فعالیت‌ها ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر پیگیری مداوم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود برخی شرکت‌های کوچک‌تر هنوز موفق به رفع نواقص نشده‌اند که تذکرات لازم داده شده و لازم است تلاش بیشتری داشته باشند و در صورت استمرار، لیست این شرکت‌ها اعلام خواهد شد.