زندگی روستایی و سلامت جسمی و روحی کودکان۱۲۱۲ نظر

زندگی روستایی و سلامت جسمی و روحی کودکان

زندگی روستایی و سلامت جسمی و روحی کودکان

سلامت نیوز نتایج یک مطالعه مشترک میان دو دانشگاه آلمانی و امریکایی نشان داد که زندگی در محیط‌های بهداشتی و گندزدایی شده، ایمنی بدن در برابر باکتری‌ها را کاهش داده و تاثیرات منفی بر سلامت روحی نیز خواهد داشت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا محققان دانشگاه اولم (Ulm) آلمان و دانشگاه کلرادو (Colorado) ایالات متحده اظهار کردند کودکانی که در محیط‌های شهری و ساختمان‌های بتنی شهری زندگی میکنند از باکتری‌های محیط که توسط خاک، گیاهان و حیوانات ایجاد می‌شوند دور بوده و در معرض اختلالات ایجاد شده تحت استرس قرار دارند و به مشکلاتی مانند آسم و آلرژی مبتلا می‌شوند.

به گزارش ترکیش نیوز،محققان از نتایج این تحقیق بسیار شگفت‌زده شده و دریافتند زندگی در محیط‌های بهداشتی و گندزدایی شده، ایمنی بدن در برابر باکتری‌ها را کاهش داده و تاثیرات منفی بر سلامت روحی نیز خواهد داشت.

در این تحقیق ۴۰ مرد ۲۰ تا ۴۰ ساله حضور داشتند.

در گروه اول افراد در محیط شهری بدون هیچ حیوان خانگی و گروه دوم در کنار حیوانات مزرعه و در محیط روستایی زندگی کردند و آزمون مسائل سخت ریاضی را در مدت زمان محدودی انجام دادند. در زمان انجام آزمون، خون و بزاق دهان در پنج دقیقه اول و سپس ۱۵، ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه بعد مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج نشان داد ترکیبات سیستم ایمنی بدن در افرادی که در روستا زندگی می‌کنند بیش از دیگر افراد است.

کریستوفر لووری از دانشگاه کلرادو اظهار کرد واکنش تب بالا که برای افراد ناشناخته است با ارتباط افراد با طبیعت و حیوانات در زمان کودکی و کاهش خطر ابتلا به آسم و آلرژی در سال‌های بعد مرتبط است.

سیستم ایمنی در سال‌های اولیه زندگی، توسعه یافته و بر اساس واکنش به محیط میکروبی اطراف ما شکل می‌گیرد. اما در حال حاضر بیش از نیمی از جمعیت جهان در مناطق شهری و در محیط با محدودیت تعداد میکروارگانیسم‌ها زندگی می‌کنند.

نتایج این تحقیق در نشریه علمی Proceedings of the National Academy منتشر شده است.