قهرمانی گام خوبی برای روزهای شلوغ کاراته در سال 97 بود۱۲۱۲ نظر

قهرمانی گام خوبی برای روزهای شلوغ کاراته در سال 97 بود

قهرمانی گام خوبی برای روزهای شلوغ کاراته در سال 97 بود

امیر مهدی‌زاده ملی‌پوش تیم‌ملی کاراته در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا درباره قهرمانی کاراته در لیگ جهانی ترکیه وان و کسب مدال طلای این مسابقات گفت مسابقات لیگ جهانی ترکیه وان اولین رویداد تیم ملی در سال 97 بود و خدا را شکر توانستیم در اولین مسابقه رسمی خود به بهترین شکل ممکن نتیجه بگیرم.‌ من هم خدا را شکر در این مسابقات توانستم به مدال طلا برسم و فکر می‌کنم ‌گام خوبی در راه روزهای شلوغ کاراته در سال 97 برداشتیم.

وی در مورد کسب مدال طلای خود در مسابقات لیگ جهانی کاراته‌ وان اظهار کرد من در لیگ جهانی پاریس از ناحیه کمر دچار آسیب‌دیدگی شده بودم و شرایط خیلی خوبی نداشتم اما به دلیل اینکه تیم‌ملی باید اعزام می‌شد نتوانستم از آن مسابقات انصراف بدهم در مسابقات لیگ‌جهانی پاریس عملکرد خوبی نداشتم و مصدومیتم بر روی کارم ثاثیر گذاشته بود اما به دلیل اینکه نمی‌خواستم کسی فکر کند به دنبال توجیه برای عملکرد ضعیف هستم حرفی نزدم. بعد از اینکه مصدومیتم خدا را شکر بهتر شد با تیم تمریناتم را شروع کردم و در این مسابقات هم توانستم به مدال طلا برسم.

مهدی‌زاده با بیان اینکه امسال سال شلوغی برای کاراته ایران محسوب می شود؛‌‌ اظهار داشت ما بعد از لیگ جهانی کاراته وان ترکیه، مسابقات قهرمانی آسیا و بعد از آن مسابقات بازی‌های آسیایی جاکارتا و بعد هم قهرمانی جهان را پیش رو داریم و از همین روی همه کشورها سخت کار می‌کنند تا در این مسابقات بهترین نتیجه را بگیرند ضمن اینکه امسال کاراته المپیکی شده و همه در تلاش هستند و سرمایه‌گذاری کلانی بر روی این رشته شده است.‌حریفان آسیای ما هم خیلی قدرتمند هستند به خصوص در اوزان پایین کشورهای ژاپن، قزاقستان، عربستان سطح بالایی دارند و رنکینگشان در فدراسیون جهانی بالاست. شرکت در این مسابقات و رویارویی با این حریفان برای ما خیلی محک خوبی شد و حریفان خودمان را شناختیم.

ملی‌پوش طلایی کاراته ایران در پاسخ به اینکه اردوهای بعدی چه زمانی شروع می شود؛ بیان کرد اردوهای ما از هفته آینده آغاز می شود. فعلا چند روزی استراحت می‌کنیم و بعد از آن هم دوباره تمرینات از سر گرفته می‌شود. امیدوارم امسال بتوانیم دست پر از رقابت‌ها برگردیم چرا که کاراته در مسیر خوبی قرار گرفته و تا به اینجای کار هم نتایجی خوبی گرفته است البته این موفقیت به دلیل تلاش خرد‌جمعی است و کاراته از بین رشته‌های رزمی توانسته بهترین کارکرد را به خصوص در این 5 سال اخیر داشته باشد.

وی در پایان گفت باتوجه به تمامی این موفقیت‌هایی که کاراته به دست آورده و نشان داده در هر میدانی عصای دست ورزش ایران بوده از همین روی واقعا نیاز به حمایت‌ کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان دارد تا پناسیلی که کاراته ایران دارد حفظ شود. ما در این چندسال اخیر قهرمانی آسیا، جهان را به دست آوردیم و در بازی‌های آسیایی اینچئون سه مدال طلا کسب کردیم همه این ها نشان می‌دهد این رشته که حالا المپیکی هم شده می‌تواند در المپیک توکیو شگفتی‌ساز شود تنها به این شرط که آن را حمایت کنند. کمترین خواسته جاامعه کاراته خانه کاراته است که چندسالی است همه ما آن را می گویم اما متاسفانه همچنان بی نتیجه مانده است.