چند پرده از جام جهانی 2014۱۲۱۲ نظر

چند پرده از جام جهانی 2014

چند پرده از جام جهانی 2014

دوره قبلی جام جهانی در برزیل با اتفاقات جالبی همراه بود.

ورزشی ایلنا، در آستانه جام جهانی، مرور اتفاقات جالب دوره‌های قبلی این تورنمنت خالی از لطف نخواهد بود.

  1. فاجعه اسپانیا برابر هلند ژابی قهرمان جهان را با یک گل جلو انداخت. کاستا و سیلوا و موقعیت ها را یکی از پس از دیگری از دست می دادند و هیچ کس نمی دانست چه سرنوشت شومی در انتظار ماتادورهاست. همه چیز از هد شیرجه ای و رویایی فن پرسی شروع شد! پرواز از ابتدای محوطه جریمه تور کاسیاس را لرزاند تا نتیجه در پایان بازی پنج یک به نفع هلند باشد، برابر اسپانیایی که تنها یک نیمه خودش بود؛ قهرمان جهان! پس از این بازی و حذف مشابه ایتالیا در 2010، نحسی ماندن در گروه، برای مدافع عنوان قهرمانی یک خرافه قوی شد.
  2. خودزنی در کامرون بعد از آن که الکس سانگ با ضربه آرنج مانژوکیچ را ناکار کرد، هیچ کس فکرش را نمی کرد که بدتر از این هم برای کامرونی ها اتفاق بیفتد. آسو اکوتو در جریان بازی با ضربه سر به هم تیمیش حمله کرد تا معلوم شود کت تن کیست!
  3. دروازه ای برای پیرمرد فرید موندراگون، گلر کلمبیایی که در جریان بازی برابر ژاپن به میدان رفت و با 43 سال، مسن ترین بازیکن جام جهانی لقب گرفت. رکوردی که می تواند امسال توسط یک مصری شکسته شود. پرافتخارترین تیم مصر که سال ها رنگ جام جهانی را به خود ندیده بود، حالا می تواند یک رکورد ماندگار را با خود به همراه بیاورد. عصام الخضری، گلر 45 ساله این تیم، در صورت بازی مسن ترین بازیکن تمام ادوار جام جهانی خواهد شد.
  4. ماجرای گاز درست بعد از آن درگیری در محوطه جریمه و گاز لوییز سوارز بر شانه کیه لینی، اورگوئه توانست روی کرنر به گل برسد. تک گل این بازی سهم بزرگی در حذف ایتالیا داشت اما سوارز به مدت نه ماه محروم شد!