انتقاد لاریجانی از دولت برای عدم تشکیل جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی۱۲۱۲ نظر

انتقاد لاریجانی از دولت برای عدم تشکیل جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی

انتقاد لاریجانی از دولت برای عدم تشکیل جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی

پارلمانی خبرگزاری شبستان،در ادامه جلسه علنی امروز چهارشنبه (۲۳خرداد) و بعد از قرائت گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مورد نحوه پیگیری تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، نماینده دولت به بیان توضیحاتی در خصوص عملکرد دولت پرداخت که باعث واکنش رییس مجلس شد. 

علی لاریجانی ،رییس مجلس گفت شما در گزارش خود باید به نحوه اجرای این قانون اشاره کنید، قرار بود جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، معاون اول قوه قضائیه و نایب رئیس مجلس برگزار شود که تشکیل نشده است.

 نماینده دولت در واکنش به این سخنان لاریجانی گفت دولت قانون را اجرا کرد اما طبق همین گزارش قانون ابهام دارد و مشخص نیست چه کسی مسئول این کار است و باید دبیرخانه کجا تشکیل شود.

لاریجانی در پاسخ گفت اگر قانون ابهام داشته آن را اعلام و از ما سوال می کردید.

نماینده دولت در پاسخ اظهار کرد تلقی دولت این بود که ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نهادسازی خوبی است که می‌تواند اهداف ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی را محقق کند. ما عملاً قانون را در این چارچوب با دعوت از نایب رئیس مجلس و معاون اول قوه قضائیه اجرا کردیم لذا دولت اقداماتش را انجام داده است.

لاریجانی در واکنش تاکید کرد تخلف صورت گرفته، توضیحات شما اشکال عدم اجرای قانون را رفع نکرده است. در سطح قوه مجریه جلساتی برقرار شده و تشکر هم می کنیم اما طبق قانون باید جلساتی برای هماهنگی قوا تشکیل می شد که تشکیل نشده اگر هم قانون ابهام داشته باید از ما می پرسیدید.

پایان پیام/33