باید پسرها دختر بشوند، خلاص! +عکس۱۲۱۲ نظر

باید پسرها دختر بشوند، خلاص! +عکس

باید پسرها دختر بشوند، خلاص! +عکس

به گزارش جام نیوز به نقل از یورونیوز، بنیاد زنان در فرانسه کارزار جلوگیری از رفتارهای جنسیت‌زده در پسران را آغاز کرد.

 

این بنیاد که به پشتیبانی مالی از انجمن های حمایت از زنان قربانی خشونت می پردازد، قصد دارد در کارزار جدید خود روی آموزش کودکان پسر تمرکز کند.
 

در کارزار «تو مرد می‌شوی پسرم» قرار است با الگوهای آموزشی رایج که در آنها از پسران خواسته می شود رفتاری «مردانه» داشته باشند مبارزه شود.

 

نتایج یک تحقیق که در ماه مه برای بنیاد زنان انجام شده است نشان می دهد از نظر ۲۰ درصد پاسخ دهندگان «یک مرد گریه نمی کند». از نظر ۹۳ درصد پاسخ دهندگان یک مرد باید «شجاع» باشد. علاوه بر این ۸۰ درصد پاسخ دهندگان معتقدند که یک مرد باید «قوی» باشد.

 

بنیاد زنان فرانسه با انتشار نتیجه این تحقیق در نظر دارد با این کلیشه های جنسیت‌زده مقابله کند. از نظر بنیاد زنان آموزش این الگوهای جنسیت زده به پسران باعث می شود کلیشه های منفی رایج در مورد دختران مانند «ضعیف» و «شکننده» ارزیابی کردن آنها نیز تقویت شود.

 

این تحقیق سفارشی در حالی است که مردان دارای چنین خصلت هایی هستند و وقتی چنین است کلیشه جنسیت زده دیگر بی معناست.

 

بنیاد زنان فرانسه به والدین توصیه می کند که اجازه دهند پسران گریه کنند، برقصند و یا فعالیتهایی مانند دختران داشته باشند. در این کارزار از والدین خواسته شده است بازی های کودکان را به دو دسته «پسرانه» و «دخترانه» تقسیم نکنند.

 

بنیاد زنان همچنین از والدین خواسته است به جای انتخاب رنگ لباس کودکان به آنها اجازه دهند خودشان رنگ لباسهای خود را انتخاب کنند.

 

این رفتار متناقض فمنیست ها در حالی است که آنها ناخواسته در تمامی رفتارهای خود به تقلید از مردان روی آورده و مردان را الگوی تمام رفتارهای خود قرار دادند و معتقدند.

 

جالب تر اینکه وقتی فمنیست ها به قول خودشان با رفتارهای مردانه مبارزه می کنند بلافاصله به زنان توصیه می کنند همان رفتار را داشته باشند.

 

 

 

115