بهترین نقل قول های جام جهانی (+عکس)۱۲۱۲ نظر

بهترین نقل قول های جام جهانی (+عکس)

بهترین نقل قول های جام جهانی (+عکس)

سایت ای‌اس‌پی‌ان در تازه ترین نظرسنجی خود، پانزده نقل قول ماندگار از جام جهانی را به رای گذشته است.

ورزشی ایلنا و به نقل از مجله خبری ای‌اس‌پی‌ان، پانزده نقل‌قول ماندنی از فوتبالی‌ها در آستانه جام جهانی به رای‌گیری گذاشته شده است. خاطره‌سازترین جملات تاریخ فوتبال را در ادامه می بینید.

1. «... کمی با سر مارادونا و کمی هم با دست خدا» (توضیحات دیه‌گو مارادونا درباره یکی از دوگلش در یک چهارم نهایی 1986 برابر انگلیس»

مارادونا

 

2. «ما در نود دقیقه، کاری را کردیم که سیاستمداران در 20 سال می کنند» (صحبت های جف آگوس، مدافع آمریکایی پس از شکست دو بر یک برابر ایران در مرحله گروهی جام جهانی 1998. این بازی در جوی کاملا دوستانه و تنها با سه کارت زرد به پایان رسید.) 

جف آگوس

 

3. «پیرلو آنقدر خوب است که باید از قصد به تیرک زده باشد!» (تیه ری آنری که با فرانسه در 98 قهرمان شده بود، درباره ضربه آزاد آندره آ پیرو به انگلیس این را مطرح کرده است. ضربه خارق العاده ای که با کاتی عجیب به تیر افقی دروازه خورد و گل نشد!)

tumblr_n77ud7xW4C1r6ibubo3_500

 

4. «تعادلم را از دست دادم، و روی حریف افتادم. با صورت به او خوردم. یک کبودی روی گونه و درد شدید دندان برایم باقی ماند» (صحبت های لوییز سوارز بعد گاز عجیب و غریب که از کیه‌لینی در جریان بازی مرحله گروهی جام جهانی 2014 گرفت. اروگوئه در پایان 1 بر صفر برنده بازی شد تا سوارز از محرومیت سریع الاجرای فیفا قصر دربرود اما پس از آن با محرومیت در نُه بازی ملی رو به رو شد)

سوارز

 

5. «از این متنفریم که گزارشگران اروپایی بپرسند آیا میمون می خوریم یا با جادوگران در ارتباطیم یا نه! ما فوتبالیست های واقعی هستیم و این را امشب ثابت می کنیم. (مصاحبه فرنکویس امام بی‌ایک که گل برتری تیمش برابر قهرمان دوره قبل، آرژانتین را به ثمر رساند و مقدمه صعود آن ها تا مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی 1990 شد.)

فرانکویس

 

6. «364 روز را در کشور خود به عنوان یک غریبه قلمداد می شوی! در عوض من برای 365 روز سال یک شهروند ناپل هستم!» (اظهارنظر مارادونا وقتی که دومین جام قهرمانی سری‌آ را با ناپولی گرفت و سعی داشت تا برای حمایت آرژانتینی ها در بازی هایی که به میزبانی ایتالیا برگزار می شد، کارت ناپولی خود را خرج کند. آرژانتین در بازی های 1990، نهایتا در یک چهارم نهایی در ضربات پنالتی به رویای ایتالیایی ها پایان داد.)

ناپولی

 

7. «آن ها به گل رسیدند، یک گل کاملا شانسی و ما باختیم! می شد صد بار بازی کنیم و در نود و نه مورد، به راحتی شکسشان دهیم.» (نظر تام فینی، وینگر انگلستانی که در عین ناباوری بازی دوم خود در جام جهانی 1950 برابر آمریکا را باختند.)

تام فینی

 

8. «جهان برایم مچاله شده است. من مهم ترین پنالتی زندگیم را از دست دادم. (ناراحتی استوارت پیرس، یکی از دو نفری که پنالتی هایشان برابر آلمان در 1990 را از دست دادند. آن تراژدی، هم چنین با اشک های گاسکوئین پس از دریافت کارت زردی که او را از فینال محروم می کرد در یادها مانده است. انگلیسی ها علاوه بر این، در 1998 و 2006، یعنی همیشه، بازنده ضربات پنالتی بوده اند.)

استورات پیرشس

 

9. «آن جنتلمن هیچ وقت دوباره پا به پروجا نمی گذارد. من قصد ندارم به کسی که فوتبال ایتالیا را خراب کرده است حقوق بدهم.» (صحبت های لوسیانو گائوچی، مدیر عامل پروجا که با حذف ایتالیا در جریام گل طلایی کره جنوبی در جام جهانی2002، از خرید آن‌یونگ هوان، گلزن این تیم منصرف شد.)

یونگ هوانچ

 

10. «عیسی مسیح شاید بتواند پس از سیلی خوردن، گونه دیگر را هم برای ضربه زدن بچرخاند اما فیگو عیسی نیست!» (دفاع لوییز فیلیپه اسکولاری، مربی برزیلی پرتغال، پس از درگیری کاپیتان تیمش با مارک فن بومل، در جریان جنگ نورنبرگ در نیمه نهایی)

فیگو

 

11. «جادو و رویا در فوتبال تمام شده اند» (جمله کارلوس آلبرتو پریرا که بعد از چهارمین برد برزیل در جام جهانی 1994 به دلیل بازی محتاطانه و نه چندان خوب مورد انتقاد قرار گرفت.

کارلوس آلبرتو پریرا

 

12. «اگر روی سنگ قبر من نوشته باشد هامبورگ، سال 74، همه می دانند چه کسی آن پایین خوابیده است.» (جمله یورگن اسپاروسر، زننده گل پیروزی آلمان شرقی برابر آلمان غربی در مرحله گروهی)

اسپرا

 

13.«اندی، چرا با مداد نوشتیش؟ هیچ کس نمی تواند این را بخواند!» (جمله همراه با عصبانیتِ ینس لمن، خطاب به مربی دروازه بانان، اندی کپکه، که لیست پنالتی زنان احتمالی برابر آرژانتی در یک چهارم نهایی را نوشته بود. اعتراض لمن به جا بود، چرا که کامبیاسو داخل لیست کپکه نبود اما لمان پنالتی توانست پنالتی را سیو کند. نکته جالب حراج آن تکه کاغذ به خیریه بود.)

 

لمان

 

14. «زیدان چراغ بازی بود و خودش آن را روشن کرد. او با سرش گل زد اما چه کسی می توانست پیش بینی کند؟» (حسن تعلیلِ امه ژاکه، سرمربی تیم قهرمان فرانسه پس از شکست برزیل در پاریس. زیدان دو گل از سه گل فینال را به ثمر رساند اما بیماری رونالدو هم بسیار در نتیجه بازی موثر بود.)

زیدان

15. «اگر آن توپ از بالای سر تو رد نمی شد، تمام می شدی! تو ما را برابر آلمان نجات دادی، تو خیلی از دفعات ما را در اینجا نجات دادی و نباید در این حال بمانی!» (دلداری گوران اریکسون، مربی انگلیس در جام جهانی 2002 به دروازه بان تیمش دیوید سیمن، وقتی در جریان شکست 2 بر یک برابر انگلیس در یک چهارم نهایی، با ضربه چیپ رونالدینیو گل خورد.)

سیمن

منبع ای‌اس‌پی‌ان

مترجم محمدشفیع اعجازی