جنبش اجتماعی برای سرسبزی جاده کرج چالوس برگزار می شود۱۲۱۲ نظر

جنبش اجتماعی برای سرسبزی جاده کرج چالوس برگزار می شود

جنبش اجتماعی برای سرسبزی جاده کرج چالوس برگزار می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان کرج تاکید کرد باید با استفاده از پتانسیل و ظرفیت های موجود و با تقویت احساس مسئولیت نسبت به فرهنگ سازی محیط زیست، پاکداشت طبیعت را در وجود یکایک افراد نهادینه کنیم.

به گزارش ایلنا، سید جمال جلیلى امروز در جلسه رسیدگى به مسائل طرح پاکداشت طبیعت گفت براى پاکسازى و اجرای طرح پاکداشت طبیعت همگى کمک خواهیم کرد تا این امر الگویى براى فرهنگ سازى پاکداشت طبیعت قلمداد شود. 

وى ادامه داد ما از طبیعت هستیم و وجود ما آمیخته با طبیعت است و همواره نیازمند حفظ و صیانت از آن هستیم. 

معاون سیاسى، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان کرج با بیان اینکه سلامت خانواده هاى ما به سلامت طبیعت بستگى دارد، اظهار داشت باید با استفاده از پتانسیل و ظرفیت های موجود و با تقویت احساس مسئولیت نسبت به فرهنگ سازی محیط زیست، پاکداشت طبیعت را در وجود یکایک افراد نهادینه کنیم. در این زمینه علاوه بر احساس مسئولیت، رعایت قانون و آموزش و آگاهی بخشی به آحاد جامعه همواره شاهد نتایج مفید و مطلوبى خواهیم بود.

جلیلى با اظهار رضایت نسبت به انتخاب عنوان طرح پاکداشت طبیعت تصریح کرد این عنوان در راستاى ایجاد علاقمندى و انگیزه در افراد بسیار ارزشمند است که به دنیال این طرح علاوه بر بیان لفظى و تبیین الزامات حفاظت و مراقبت از طبیعت بصورت میدانی نیز عملیاتی شود.

حضور بانوان در طرح پاکداشت طبیعت چشمگیر خواهد بود

مریم اسماعیلى فرد، مدیرکل امور بانوان و خانواده استاندارى البرز نیز در این جلسه تصریح کرد  از آنجایى که تاثیر زنان در توسعه پایدار و محیط زیست براى ما اهمیت بسیارى دارد، در این طرح با استفاده از شبکه مشاوران بانوان هم اطلاع رسانى و هم حضور بانوان را شاهد خواهیم بود.

حفاظت از محیط زیست وظیفه همگان است 

امیر غفرانى، مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز در با تاکید بر فرهنگ سازى براى عدم تولید زباله، خاطرنشان کرد حفاظت از محیط زیست امرى ضرورى است که ما در این طرح تلاش مى کنیم با تمام قدرت و بهترین نحو برنامه را اجرا نماییم. 

اول تیرماه طرح پاکداشت طبیعت اجرا خواهد شد 

قدرت اله شمیرانى، معاون مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز در این جلسه ابراز داشت طرح پاکداشت طبیعت از سال 93 در البرز رقم خورد که برخلاف آنچه رخ داد نخست فکر مى کردیم مورد استقبال قرار نگیرد. 

وى ادامه داد در سال جارى نیز این امر در روز اول تیر ماه برگزار خواهد شد که با کمک دستگاه ها و اطلاع رسانى از سوى رسانه ها پیش بینى مى شود، چهار هزار نفر در این طرح مشارکت داشته باشند.

معاون مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز افزود نیروهاى کنترل کننده براى تامین امنیت و سلامت حاضرین در این طرح نیز از صبح روز جمعه اول تیرماه 97 در مسیر جاده چالوس مستقر خواهند شد.

شمیرانی اضافه کرد طرح پاکداشت طبیعت براى ورزش و جوانان به یک روز منتهى نشده چراکه در راستاى پاکداشت طبیعت و محیط زیست، سازمان هاى مردم نهاد و هیات هاى ورزشى در طول سال اقدامات و آموزش هاى لازم را در قالب برنامه هاى متنوع اجرا خواهند کرد.