شکست دو بر صفر تیم ملی در حضور عزت اللهی۱۲۱۲ نظر

شکست دو بر صفر تیم ملی در حضور عزت اللهی

شکست دو بر صفر تیم ملی در حضور عزت اللهی

یک سایت هندی با پیش بینی نه چندان دقیق، شکست ایران برابر مراکش را پیش بینی کرد

ورزشی ایلنا، یک سایت هندی در مقاله ای مفصل به معرفی دو تیم ایران و مراکش از گروه B مسابقات پرداخته است

مراکش و ایران در بازی هفته اول گروه B مسابقات جام جهانی 2018 در سن‌پطرزبورگ به مصاف هم می روند و با آن که شانس اول صعود نیستند، اما هر دو امیدوار به کسب امتیاز و شکست حریف خود هستند و هر اتفاقی می تواند رخ دهد! نکته جالب در رابطه با هر دو تیم، رکورد بدون شکست آن ها در بازی های مقدماتی جام جهانی است.

به هرحال جام جهانی، شرایط متفاوتی دارد و هر دو طرف می خواهند تا توانایی های خود را ثابت کنند و با یک برد به استقبال جام بروند و از آن جایی که دو بازی بعدی سنگین ترند، ارزش این سه امتیاز بیشتر است.

مراکش

هروه رنارد کار بزرگی را با شاگردانش انجام داده است. عدم دریافت حتی یک گل در مرحله مقدماتی عظمت کار آن ها را نشان می دهد. رنارد به تاکتیک های دفاعی خود در طول بازی های پیشین متکی است و دوست دارد تا این شیوه را مقابل ایران هم ادامه دهد.

 رنارد شیوه های سریع رسیدن به آن سوی زمین را بلد است. اگر آن ها درفاز دفاعی باشند، به خوبی و با استفاده از بازیکنانی چون حکیم زیش حمله را آغاز می کنند. همکاری او و بوطیب در سمت چپ می تواند برگ برنده مراکشی ها باشد.

بن عطیه و هم تیمی هایش در خط دفاع، باید کاری کنند تا ایران گلی به ثمر نرساند! رنارد می داند که اگر قرار باشد مراکش به مرحله بعد برود، باید هر سه امتیاز این بازی را به دست آورد.

ترکیب احتمالی مراکش

تیم مراکش

ایران

کارلوس کی روش به عنوان سرمربی ایران کار بزرگی را انجام داده است. او هم به اندازه مراکشی ها برای این دیدار انگیزه دارد اما شاید فکر به مرحله حذفی، آن هم از الان، توقع بیجایی باشد. ایران هم مانند مراکش سیستم دفاعی خوبی دارد و برای نفوذ به دروازه حریف، به سردار آزمون و سایر هافبک هایش امیدوار است. علی رغم دفاع چهار نفره، حمایت احسان حاج صفی برای خط دفاعی هم مثمر ثمر خواهد بود.

ترکیب احتمالی ایران

تیم ایران

نکات کلیدی

مراکش و ایران برای اولین بار در جام جهانی با یک دیگر رو به رو می شوند؛ این دومین تقابل آن ها در تاریخ است.

این پنجمین حضور مراکش در جام جهانی بعد از بیست سال است.

مراکش در تمامی بازی های دور مقدماتی دروازه اش را بسته نگه داشته است.

ایران در دوازده بازی اخیر خود در جام جهانی تنها یک کلین شیت داشته است.

 

بازیکن کلیدی

مهدی بن عطیه، بازیکن کلیدی تیم مراکش است که می تواند بازی ها را برای این تیم درآورد. مدافع میانی باشگاه یوونتوس، امیدوار است تا با انجام بهترین بازی های خود و تجربه اش، به تیم کمک کند. او با تیمش تنها جام جهانی بیست سال اخیر مراکش را پشت سر می گذارد و به برد در بازی اول امیدوار است.

 

پیش بینی

مراکش 2-  ایران 0

مراکش توان بردن در بازی اول را دارد و ایران هم فراز و نشیب های زیادی را در طول رسیدن به این مسیر طی کرده است اما نمی تواند مقابل مراکش همان کار را تکرار کند. دفاع کردن مقابل مراکش یک چیز است و حمله برابر تیمی که تا به حال گل نخورده است، کار دیگر و چالشی جدید!

 

نکته جالب در پیش بینی این سایت این است که سعید عزت اللهی را علی رغم محرومیت، در ترکیب اصلی ایران قرار داده است.