قرارگاه مبارزه با سرقت، الگوی مدیریت هدفمند پلیس در کنترل و کاهش جرایم۱۲۱۲ نظر

قرارگاه مبارزه با سرقت، الگوی مدیریت هدفمند پلیس در کنترل و کاهش جرایم

قرارگاه مبارزه با سرقت، الگوی مدیریت هدفمند پلیس در کنترل و کاهش جرایم

 

 

پايگاه خبري پليس، سردار "علی اکبر جاویدان" در جلسه قرارگاه مبارزه با سرقت  و در جمع فرماندهان و مسئولان انتظامي استان گلستان، گفت مبارزه با سرقت يكي از خواسته‌هاي مهم و به حق مردم می باشد، در همین راستا پليس نیز در اجراي قانون و برقراري نظم و امنيت در جامعه، گام‌هاي موثري برداشته است.

وي افزود تشكيل قرارگاه مبارزه با سرقت، از اقدامات برنامه‌ريزي شده و موثر در حوزه مبارزه با این جرم به شمار می آید.

فرمانده انتظامي استان گلستان بیان كرد بررسي آمار و عملكردها، حاكي از آن است تشكيل قرارگاه مبارزه با سرقت و مديريت اين موضوع از سوي فرماندهان و مديران انتظامي، تاثير بسزايي در دستگيري سارقان، كشف سرقت‌هاي مختلف و نیز كاهش این جرم را به همراه داشته است.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد در همین راستا در 3 ماهه نخست امسال، وقوع جرایم خشن مانند سرقت های به عنف و زورگیری 24درصد، احشام 32درصد و موتورسیکلت 11درصد با کاهش همراه بوده و همچنین بیش از 78 درصد سرقت ها نیز کشف شد.

سردار جاویدان تصریح کرد برنامه‌ريزي و مديريت صحيح عمليات‌هاي پليسي، يكي از موضوعات بسيار مهم در اجراي ماموريت‌هاي نیروی انتظامی است از این رو، تشكيل قرارگاه مبارزه با سرقت، نمونه مديريت پليس توانمند ايران اسلامي به شمار می آید.

وي با تاكيد بر اينكه پليس گلستان با جديت در حوزه مبارزه با سرقت انجام وظیفه می‌کند، ادامه داد مدیریت هدفمند گشت‌هاي پليسي، بهره‌گيري از توان نيروها و امكانات موجود و نیز اجراي طرح‌هاي مختلف اجتماعي، فرهنگي و آموزشي در راستاي پيشگيري از وقوع سرقت با كمك شهروندان، از جمله فعاليت‌هاي پليس استان است.

فرمانده انتظامي استان گلستان با بیان اینکه همراهي مردم با پليس از موضوعات بسيار مهم درخصوص پيشگيري از وقوع سرقت است، تاکید کرد براي دستيابي به امنيت اجتماعي مطلوب در جامعه، جدي گرفتن مشاركت مردمي ضروری است.

این مقام ارشد انتظامی، مهم ترين هدف قرارگاه مقابله با سرقت را پيشگيري و کاهش وقوع این جرم عنوان و بیان کرد باید با تشدید اقدامات پیشگیرانه و برخورد قاطع با مجرمان به ویژه در محله‌های جرم خیز، محيط را براي فعاليت هاي مجرمانه آنها ناامن کنيم.

سردار جاویدان در خاتمه گفت از دیگر اولويت‌هاي قرارگاه مبارزه با سرقت، برنامه‌ريزي و مديريت جرم و نیز دستگيري سريع مجرمان است./