هنوز یک ریال از یارانه به حساب خانه احزاب واریز نشده است برگزاری همایش ملی احزاب هفتم تیرماه۱۲۱۲ نظر

هنوز یک ریال از یارانه به حساب خانه احزاب واریز نشده است برگزاری همایش ملی احزاب هفتم تیرماه

هنوز یک ریال از یارانه به حساب خانه احزاب واریز نشده است برگزاری همایش ملی احزاب هفتم تیرماه

احزاب خبرگزاری شبستان، حسین کمالی، رییس خانه احزاب در مورد نشست ملی خانه احزاب در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت در کشور ما گفتمان مناسبی صورت نمی‌گیرد و گفتمان‌ها به شکل منطقی جریان نیافته است و در مورد مسایل سیاسی و اجتماعی هنوز نهادها و گروه‌ها حرف‌های خود را می‌زنند و گفتمان مناسبی شکل نگرفته است و از سوی دیگر نظرات خود را به گفتگو نمی‌گذارند، این موضوع در مورد احزاب نیز صادق است که حرف خود را می‌زنند و آن را به گفتگو نمی‌گذارند به همین جهت با کاستی‌ها و نارسایی‌هایی در این زمینه مواجه هستیم. 

 

رییس خانه احزاب با بیان اینکه هنوز احزاب نتوانستند نقش و تاثیرگذاری خود را داشته باشند، تصریح کرد احزاب و گروه‌های سیاسی در شرایطی نیستند که دولت تشکیل دهند و یا بتوانند در موضوعات اجتماعی نقش خود را نشان دهند و در زمان انتخابات نیز رقابت‌ها به شکل غیر برنامه‌ای انجام می‌شود و عده‌ای هم چندان تفکر حزبی ندارند یا برخی این تفکرات را برای خود زنگ خطر می‌دانند و نتوانستند رقابت‌های منطقی را تجربه کنند و رقابت‌های کاندیدا و احزاب نیز بر اساس رقابت سیاست‌ها و برنامه‌ها نیست بلکه بر اساس رقابت چهره‌ها و سوابق، گرایش‌های فکری و خانوادگی است که با یکدیگر مقابله می‌کنند و برنامه ای برای گفتمان و انتخاب مردم ندارند.

 

کمالی تصریح کرد مسئولان کشوری به غیر از رهبر انقلاب که دبیر کلی حزب را هم در کارنامه خود دارد بقیه اعتقادی به کار حزبی ندارند و احزاب جایگاه خوبی در جامعه پیدا نکردند و ما باید این موضوع را بررسی کنیم که چرا احزاب نتوانستند افرادی را به صورت آزادانه به مجلس بفرستند یا دولتی را انتخاب کنند.

 

وی تصریح کرد در این همایش از مسئولان قوا، دبیران کل احزاب و اساتید دانشگاه دعوت کردیم و بنا نداریم آسیب‌شناسی سفارشی انجام دهیم بلکه ممکن است هر کس نظری متفاوت با ما داشته باشد.

 

وی گفت تا زمانی که افراد ندانند در صورت عملکرد درست دوباره انتخاب می‌شوند و خود را در برابر گفتمان مردم قرار دهند این نقد بر کار حزبی وارد است.

 

وی اظهار کرد یکی از دلایل عدم شکل‌گیری احزاب عدم باور مسئولان به کار حزبی است و مسئولان حزبی بودن را نقص می دانند.

 

وی اظهار کرد برخی احزاب و افراد عملکرد درستی نداشتند که این موضوع به کلیت یک حزب از سوی مردم منتسب می شوند و به همین جهت مردم نسبت به فعالیت احزاب نگران‌اند. در این همایش قصد داریم با آسیب‌شناسی و ارزیابی در مورد دلایل اینکه چرا احزاب نتوانستند به مرحله‌ای برسند که نمایندگانی به مجلس بفرستند و یا دولتی را دست بگیرند، بررسی کنیم و یا زمانی که احزاب در دولت نیستند نقش سازنده و دولت در سایه داشته باشند.

 

وی در مورد محل برگزاری این همایش گفت این همایش هفتم تیرماه در محل ایوان شمس شهرداری از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر برگزار می‌شود.

 

وی اظهار کرد بنا به برگزاری فرمایشی این نشست نداریم و اظهارنظر مهندسی و سازماندهی نمی کنیم و در نهایت این همایش به نشست علمی تبدیل می شود. این نشست در روز هفتم تیرماه برگزار می شود و باید بگوییم که بر اساس تصمیم شورای مرکزی خانه احزاب هفتم تیرماه به عنوان روز احزاب نامگذاری شده است.

 

کمالی در مورد تخصیص یارانه به احزاب خاطرنشان کرد هنوز هیچ مبلغی به حساب خانه احزاب واریز نشده است و تا این لحظه ریالی از یارانه دریافت نکرده‌ایم.

 

وی یادآور شد قرار بود دو میلیارد تومان به حساب خانه احزاب واریز شود که هنوز یک ریال به حساب خانه احزاب واریز نشده است. هزینه این همایش از محل هزینه های دولتی و وزارت کشور نیست.

 

 

 

پایان پیام/34