بازتابی عجیب از عملکرد داوری علیرضا فغانی در بی بی سی + تصاویر و سند۱۲۱۲ نظر

بازتابی عجیب از عملکرد داوری علیرضا فغانی در بی بی سی + تصاویر و سند

بازتابی عجیب از عملکرد داوری علیرضا فغانی در بی بی سی + تصاویر و سند

    به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، برای اولین بار یک تیم داوری از آسیا قضاوت بازی فینال المپیک را قضاوت کردند، دیدار تیم های مکزیک و آلمان با قضاوت فغانی، منصوری و سخندان از ایران، با بهترین نمره به اتمام رسید.

 

پیش از این سه، محمد فنایی در المپیک بارسلون، علی خسروی در المپیک آتن و مسعود مرادی و حسن کامرانی فر در المپیک پکن به قضاوت پرداخته بودند.

 

فغانی در بهترین نمایش تاریخ داوری ایران

پیش از نخستین بازی آلمان در مرحله گروهی، مشخص شد که تیم داوری این بازی ایرانی است. سه داور که قضاوتشان در این بازی برای ایرانیان، فدراسیون فوتبال ایران و کنفدراسیون آسیا هم اهمیتی دوچندان پیدا می‌کرد، چرا که با توجه به پرطرفدار بودن آلمان، قهرمان دوره پیش و مکزیک، پای ثابت ادوار جام‌جهانی، می‌شد پیشبینی کرد که این مسابقه پربیننده‌ای خواهد بود.

 

 

واکنش‌ها به این حرکت در شبکه‌های اجتماعی در دنیا تقریبا مثبت بود. حرکت فغانی، نشانی واضح از داوری مقتدر قلمداد شد که مقهور ستاره‌ها نمی‌شود و به آنها یادآوری می‌کند که رئیس میدان کیست.

 

این درخشش در این مسابقه در سطح جام جهانی بازتاب هایی را نیز در بر داشت، از جمله چند رسانه مطرح که نتوانستند درخشش این داور ایرانی را پوشش ندهند.

 

در همین راستا یک روزنامه هلندی از قضاوت داور ایرانی تمجید کرد و نوشت  فغانی جزو بهترین های جام جهانی

 

 

نمره خوب "کیکر" به قضاوت فغانی در بازی آلمان و مکزیک

 هفته نامه آلمانی کیکر در جدیدترین شماره خود که امروز منتشر شد به قضاوت علیرضا فغانی داور بین المللی کشورمان در بازی آلمان و مکزیک، نمره خوب 2 داد و تصمیمات کلیدی او در این دیدار را تایید کرد.

 

 

فغانی در صدر رده‌بندی داوران 

طبق نظرسنجی سایت رتبه‌بندی داوران، علیرضا فغانی داور ایرانی بازی آلمان و مکزیک در صدر داوران جام جهانی ۲۰۱۸ قرار دارد!

 

 

تمجید اینستاگرامی وینفرد شفر از قضاوت علیرضا فغانی

این قضاوت عالی علیرضا فغانی به قدری جالب بود که با واکنش سرمربی آلمانی تیم استقلال تهران روبرو شد وی در صفحه شخصی خود نوشت   کارت خیلی درست بود.

 

 

نکته قابل تامل در این تعریف و تمجید ها موضوع عجیب بازتاب انتقاد از عملکرد این داور سرشناس ایرانی در سایت بی بی سی بود در حالی که کمتر ایرانی را می توانیم پیدا کنیم که با درخشش علیرضا فغانی داور مطرح بین المللی در جام جهانی به خود نبالد ولی باز سایت بی بی سی طبق رسالت همیشگی خود دنبال نیمه خالی لیوان هاست و نمی تواند نیمه خالی لیوان را نبیند.

 

شما می توانید  این انتقاد ها که در سایت بی بی سی منتشر شده را مشاهده کنید.

 

 

110