اعیاد اسلامی هم تاثیری در بازار فروش طلا نداشت هجوم مردم برای خرید سکه هیچ ربطی به بازار طلا ندارد۱۲۱۲ نظر

اعیاد اسلامی هم تاثیری در بازار فروش طلا نداشت هجوم مردم برای خرید سکه هیچ ربطی به بازار طلا ندارد

اعیاد اسلامی هم تاثیری در بازار فروش طلا نداشت هجوم مردم برای خرید سکه هیچ ربطی به بازار طلا ندارد

رئیس سابق اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا گفت با وجود مناسبت‌های مختلف و اعیاد اسلامی هنوز هیچ تحرکی در بازار دیده نمی‌شود.

عبادالله محمدولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص وضعیت این بازار گفت همچنان بازار فروش طلا راکد است و حتی با وجود مناسبت‌های مختلف و اعیاد اسلامی هنوز هیچ تحرکی در بازار دیده نمی‌شود.

رئیس سابق اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا در خصوص بالا رفتن قیمت طلا گفت شاید طلا یکی از معدود کالاهایی باشد که قیمت آن بیشتر تحت تاثیر عوامل خارجی است تا داخلی و متاسفانه در چند روز اخیر کمپینی درست شده که بر مبنای کار غیرکارشناسی مردم را دعوت به نخریدن طلا می‌کند.

وی ادامه داد ما برای اسطوره‌های خود احترام قائل هستیم اما نباید به هر کسی اجازه داد در خصوص کاری که در آن تخصص ندارد، اظهار نظر کند.

محمدولی تصریح کرد اینکه مردم را تشویق به نخریدن طلا کنیم بیشتر به فعالان داخلی این صنف ضربه می‌زنیم. سوالی که من اینجا دارم این است که مگر تا پیش از این مردم طلا می‌خریدند که حالا برای نخریدن آن کمپین درست کردند.

وی گفت تعداد مغازه‌هایی که در دو سال گذشته در نقاط مختلف کشور به دلیل رکود تعطیل شده است درستی صحبت من را تایید می‌کنند.

محمدولی اظهار داشت اینکه مردم برای حفظ ارزش دارائی خود به سمت بازار سکه هجوم برده‌اند مقوله‌ای جدا است که هیچ ربطی به بازار طلا ندارد.