معرفی برنامه‌های تیرماه رادیو سلامت۱۲۱۲ نظر

معرفی برنامه‌های تیرماه رادیو سلامت

معرفی برنامه‌های تیرماه رادیو سلامت

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، برنامه «نیم نگاه» کاری از گروه اجتماعی به تهیه کنندگی علی همایی و با اجرای لیلا علوی سوم تیر ماه با حضور مردانی متخصص عفونی و افسر کازرونی رئیس اداره ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت به بررسی چالش کنترل اجتماعی ایدز می‌پردازد.

چالشی به نام ایدز در رادیو سلامت بررسی می‌شود. ایدز یک بیماری عفونی قابل کنترل است که اگر زود تشخیص داده شود می‌توان آن را خوب کنترل کرد و اگر هر فرد مبتلا به عفونت تحت درمان و مراقبت قرار بگیرد، می‌تواند وارد فاز نشود.

نبرد رادیو سلامت با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی

برنامه «نیم نگاه» کاری از گروه بهداشت و تندرستی به تهیه کنندگی علی همایی و با اجرای لیلا علوی هشتم تیر ماه به مناسبت روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی این موضوع و اثرات مخرب آن بر سلامت جسمی و روانی افراد را بررسی می‌کند.

ماجرای سرمایه‌ای که از دست رفت

تمام هزینه‌های ما برای کشاورزی و صنعت و غیره در یک واژه تمام می‌شود و آن‌ هم آب است. برنامه «افق روشن» کاری از گروه اجتماعی با اجرای فاطمه شهبازی چهارم تیر ماه با حضور اصغر رفیعی مدیر کل دفتر حفظ کاربری اراضی کشاورزی به بررسی علل هدر رفت آب در حوزه کشاورزی می پردازد.

عفونت‌های گوش و روش های پیشگیری از آن

عفونت گوش به‌ علت عفونت‌های باکتریایی یا ویروسی‌ِ اثرگذار روی گوش میانی (قسمت‌هایی از گوش که در پشت پرده‌ی گوش قرار دارند) بروز می‌کند.

برنامه «فراسو» کاری از گروه بهداشت و تندرستی به تهیه کنندگی مرتضی میلانی و با اجرای لیلا علوی چهارم تیر ماه با حضور دکتر برقعی متخصص گوش و حلق و بینی با توجه به شروع فصل شنا و نیاز به افزایش آگاهی در مورد علایم عفونت گوش و روش های پیشگیری از آن مطالبی را بیان می کند.