تور گردشگری مزرعه با  برداشت طالبی در ورامین برگزار شد۱۲۱۲ نظر

تور گردشگری مزرعه با  برداشت طالبی در ورامین برگزار شد

تور گردشگری مزرعه با  برداشت طالبی در ورامین برگزار شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، دلاور بزرگ‌نیا اظهار داشت بسیاری از گردشگران به دنبال کسب تجربه‌هایی هستند که به طور معمول در زندگی شهرنشینی غیرقابل دسترسی است. گردشگری مزرعه به دلیل حس لذت‌بخشی که در تجربه چیدن محصول و همچین آیین‌هایی که در زمان کاشت و برداشت برگزار می‌شود، گردشگران قابل توجه‌ای را به خود اختصاص می‌دهد.

بزرگ‌نیا با اعلام اینکه گردشگری روستایی و مزرعه در استان تهران بسیار مغفول مانده گفت تنوع بالا در محصولات باغی، کشاورزی و شرایط آب هوایی می‌تواند تهران را به یکی از مقاصد گردشگری مزرعه تبدیل کند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران اظهار کرد بسیاری از محصولات باغی و کشاورزی در سطح استان نظیر طالبی ورامین، سیب، گیلاس و گردوی دماوند و فیروزکوه، توت بخش کن، آلو و گوجه شهریار از نظر کیفیت، طعم و مزه بسیار شهره هستند.

وی گفت بی‌تردید تجربه چیدن این محصولات، برای گردشگران بسیار خاطره‌انگیز است.

بزرگ‌نیا خاطرنشان کرد توجه و توسعه گردشگری روستایی و مزرعه، موجب توسعه پایدار و توقف جریان مهاجرت روستا به شهر می‌شود، به همین منظور کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی برای روستاهای هدف گردشگری که در جذب گردشگری مزرعه ظرفیت خوبی دارند، از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران برگزار خواهد شد.