نظر چهره‌ معروف طلاوجواهر ایران درباره آینده سکه و ارز۱۲۱۲ نظر

نظر چهره‌ معروف طلاوجواهر ایران درباره آینده سکه و ارز

نظر چهره‌ معروف طلاوجواهر ایران درباره آینده سکه و ارز

محمد کشتی آرای، رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، با اشاره به آخرین جزئیات و پیش‌بینی‌ها از آینده بازار سکه، طلا و ارز، اظهار داشت بازار طلا و سکه در چند ماه گذشته دارای التهاباتی بسیاری شد که نشأت گرفته از تغییرات نرخ ارز بود.

وی افزود بازار جهانی طلا در این مدت، تنها 2 درصد نوسان را تجربه کرده است و علت اصلی نوسانات داخلی، تقاضای کاذب ارز و افزایش قیمت آن بود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه بازار سکه و طلا دنباله رو افزایش قیمت ارز بود، گفت در چند ماه گذشته با روند صعودی نرخ ارز، حباب سکه تا 500 هزار تومان افزایش یافت اما با سیاست‌های اخیر دولت، مبنی بر نظارت، رفت‌‌وآمد هیئت‌های تجاری و برخی رویدادهای بین‌المللی، شاهد کاهش 150 هزار تومانی حباب سکه بودیم.

کشتی‌آرای معتقد است که روند نزولی نرخ ارز، موجب کاهش بیش‌تر حباب سکه و کاهش جو روانی تقاضا در بازار شده است و با ثبات آن ایجاد آرامش پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت اخیرا نظارت‌های جدی بر روی بازار سکه و ارز از سوی نهادهای نظارتی اعمال شده است که روند نزولی حباب سکه پیش‌بینی می‌شود.

* بیشتر بخوانید

به گزارش گروه اقتصادی آنا، در دومین روز معاملاتی هفته جاری در بازار تهران، سکه طرح جدید 9 هزار تومان کاهش یافت و بهای ربع سکه با رشد 5 هزار تومانی یک میلیون و 388 هزار تومان به فروش رسید.

قیمت سکه طرح قدیم، نیم سکه و سکه گرمی بدون تغییر نسبت به روز معاملاتی گذشته خود یعنی شنبه، داد و ستد شد.

هر گرم طلای 18 عیار با 2080 تومان افزایش 237 هزار و 100 تومان، فروخته شد.

در بازار ارز، یورو با 29 تومان کاهش 9387 تومان، پوند با 33 تومان افت قیمت 10 هزار و 622 تومان و درهم با افت 7 تومانی 2176 تومان به فروش رسید.

انتهای پیام/