فیلم سینمایی شهید مدافع حرم علی‌اکبر عربی کلید خورد۱۲۱۲ نظر

فیلم سینمایی شهید مدافع حرم علی‌اکبر عربی کلید خورد

فیلم سینمایی شهید مدافع حرم علی‌اکبر عربی کلید خورد

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، ساخت فیلم شهید مدافع حرم علی‌اکبر عربی به کارگردانی مظفر حسینخانی هزاوه و تهیه‌کنندگی زهرا مرجانی آغاز شد.

پس از پژوهش و طراحی سناریو، مرحله تحقیق و پژوهش ساخت فیلم سینمایی با محوریت زندگی شهید مدافع حرم علی‌اکبر عربی از نیمه تیر ماه آغاز شده است و عوامل خود را برای تصویربرداری آماده می‌کنند.

با برنامه‌ریزی انجام شده، فیلمبرداری فیلم مستند با موضوع شهید مدافع حرم علی‌اکبر عربی از اوایل مرداد ماه آغاز می‌شود.

شهید علی اکبر عربی در تاریخ سوم تیر ماه سال 1355 در روستای سرکوبه از روستاهای شهرستان خمین استان مرکزی در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود و دوره ابتدایی و راهنمایی خود را در همان روستا در کنار خانواده به پایان رساند و برای ادامه تحصیل به شهرستان خمین رفت و مدرک فنی خود را در آنجا گرفت.

وی در سال 1372 به جای خدمت مقدس سربازی وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و دوره آموزشی خود را در همدان شروع کرد و پس از آموزش‌های لازم به طور رسمی در سپاه خمین مشغول به کار شد. در همان روزها بعد از استخدام به منطقه کردستان مهاباد رفت و در درگیری با کوموله‌ها مشغول شد.

شهید عربی سه سال در خمین بود و بعد از آن به اراک رفت که به مدت 4 سال هم آنجا مشغول به ادامه خدمت شد و در سال 1385 بعد از ازدواج آغاز زندگی‌شان را در قم شروع کرد که ثمره این ازدواج 3 فرزند بود و بعد از عزیمت به قم شروع به ادامه تحصیل کرد و همزمان با ادامه تحصیل در سال 1386 در مسجد مقدس جمکران به عنوان خادم افتخاری مشغول شد و در سال 1390 در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و در صحن صاحب الزمان (عج) به عنوان خادم افتخاری پذیرفته و مشغول به خدمت شد، که این هم برگ زرینی از افتخارات ایشان است.

این شهید والامقام از بدو ورودشان به قم ابتدا در دفتر فرماندهی لشکر مشغول به خدمت و در سال 1391 وارد گردان امام حسین (ع) شد. ایشان با وجود اینکه در آن زمان به درد کمر دچار بودند و انجام کارهای سنگینی برایشان مقدور نبود ولی در منطقه شمالغرب (سردشت) حضور پیدا کرد و در اواخر علاوه بر جانشین گردان امام حسین (ع) همزمان فرماندهی گردان الی بیت المقدس و هم فرمانده پایگاه شهید زین الدین منطقه پردیسان را برعهده داشت.

علی‌اکبر عربی سرانجام در تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ در سوریه، حومه حلب، در درگیری با نیروهای تکفیری داعش‌ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/