کشتن فرد بیمار توسط پلیس، به همین سادگی +عکس۱۲۱۲ نظر

کشتن فرد بیمار توسط پلیس، به همین سادگی +عکس

کشتن فرد بیمار توسط پلیس، به همین سادگی +عکس

به گزارش جام نیوز، خیلی ساده و به راحتی آب خوردن یک بیمار و فرد توان کم توان ذهنی را که کاملا از چهره اش بیماری موج می زد را می کشند بعد به مدد رسانه ها سرپوش می گذارند.

 

به گزارش بی بی سی، ماموران پلیس بامداد روز گذشته به سوی اریک توریل ۲۰ ساله که به گفته آنها "شرایط و موقعیت تهدیدکننده‌ای" داشت، شلیک کردند.

 

طبق گزارش‌ها، سه مامور پلیس به اریک نزدیک شدند و به او گفتند سلاح خطرناکش را، به زمین بیندازد. پس از این، ماموران به دلیل "رفتار تهدیدآمیز" اریک به او تیراندازی کرد.

 

خانم سودربرگ مادر اریک، به روزنامه سوئدی اکسپرسن گفته است اریک ناتوانی شدیدی داشت. او همچنین مشکل حرف زدن داشت و بیشتر از کلمه "مادر" استفاده می‌کرد.

 

او گفته است این تفنگ اسباب بازی شبیه مسلسل دستی بوده است. خانم سودربرگ گفته است "آزار پسرش به هیچکس نمی‌رسید."

 

این فرد به بیمارستان منتقل شد اما به دلیل جراحات وارده درگذشت.

 

 

 

به گزارش یورونیوز، نیروهای پلیس سوئد یک شهروند این کشور را اشتباهی مورد هدف قرار داده و از پای درآوردند. اریک تورل۲۰ ساله که به بیماری سندروم داون دچار بود در حالی که یک اسلحه پلاستیکی در دست داشت مورد اصابت گلوله پلیس قرارگرفت و کشته شد.

 

کاتارینا سودربرگ، مادر اریک تورل،‌ که از قتل فرزندش در شوکه شده است گفت که اریک این تفنگ اسباب بازی را به عنوان هدیه دریافت کرده بود و تاکید کرد که پسرش یکی از مهربان ترین مردان روی زمین بود.

 

 

 

 

در یک مشاهده ابتدایی درمی یابید که همه این جنایت حقوق بشری در یک گزارش کوتاه، یک مصاحبه چند خطی کنترل شده و در چهارچوب خلاصه شده و در نهایت پرونده رسانه ای آن بسته می شود.

 

دیگر رسانه های فارسی زبان هم درباره آن سکوت کرده اند بویژه رادیو زمانه و رادیو فردا که به رصد اخبار حقوق بشری در ایران اهتمام ویژه ای دارند.

 

اما آیا اگر در ایران چنین اتفاقی می افتاد دو رسانه بی بی سی و یورونیوز اینگونه با آن مواجه می شدند. یا آن را فاجعه ای نابخشودنی نام می گذاشتند و روزها درباره آن جنجال سازی می کردند.

 

جالب است بدانید سوئد از جمله کشورهای اتحادیه اروپاست که مواضع ضد ایرانی برجسته ای دارد و در تقسیم کار صورت گرفته پیگیر مسایل حقوق بشری در ایران است.
 

115