تصویب لایحه تسری موادی از قانون استخدام نیروی انتظامی به کارکنان ارتش و سپاه۱۲۱۲ نظر

تصویب لایحه تسری موادی از قانون استخدام نیروی انتظامی به کارکنان ارتش و سپاه

تصویب لایحه تسری موادی از قانون استخدام نیروی انتظامی به کارکنان ارتش و سپاه

عبدالرضا عزیزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز دوشنبه (25 آبان‌ماه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود لایحه تسری مواد (79) و (83) قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در کمیسیون اجتماعی به تصویب رسید.

نماینده مردم شیروان درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد ‌ در ماده واحده این قانون آمده است از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون احکام موضوع مواد 79 و 83 قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، مصوب سال 1382 به کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تسری می‌یابد.

وی یادآور شد این لایحه را وزارت دفاع به دولت داد و بعد از تصویب در دولت به مجلس ارجاع شد و صحن مجلس نیز در زمان رسیدگی به این لایحه، آن را دوباره جهت بررسی بیشتر به کمیسیون ارجاع داد که امروز کمیسیون بار دیگر عین همان لایحه را به تصویب رساند.

انتخاب اعضای کمیسیون مشترک طرح جداسازی وزارت بازرگانی از وزارت صنعت

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد کمیسیون مشترکی برای بررسی طرح جداسازی وزارت بازرگانی از وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت متشکل از کمیسیون‌های اجتماعی، صنایع و معادن، برنامه بودجه و اقتصادی تشکیل شد که 7 نفر از اعضای کمیسیون اجتماعی شامل حسین طلا، عباس صلاحی، عباس قایید رحمت، محمد اسماعیل سعیدی، فرج الله عارفی، علیرضا محجوب، حمیدرضا مشهدی عباسی انتخاب شدند.

عبدی، نماینده کمیسیون اجتماعی در بررسی برنامه ششم

عزیزی تاکید کرد ‌همچنین برای بررسی برنامه ششم توسعه ایرج عبدی نیز از کمیسیون اجتماعی انتخاب شد.

وی با یادآوری سوال از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کمیسیون اجتماعی مجلس،‌ گفت از 9 نماینده سوال کننده 7 نفر سوال خود را پس گرفتند و تنها حسین طلا و ایرج عبدی سوال را مطرح کردند که حسین طلا از پاسخ وزیر قانع شد اما ایرج عبدی که در مورد سختی کار شرکت بیمه‌ای در استان لرستان سوالی را مطرح کرده بود قانع شدن خود را بررسی یک هفته‌ای موکول کرد./

پایان پیام