صمیمیت ملت ایران و عراق در دولت دو کشور متبلور می‌شود۱۲۱۲ نظر

صمیمیت ملت ایران و عراق در دولت دو کشور متبلور می‌شود

صمیمیت ملت ایران و عراق در دولت دو کشور متبلور می‌شود

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و عراق با اشاره به راهپیمایی اربعین امسال گفت که صمیمیت بین ملت‌های ایران و عراق در دولت دو کشور متبلور می‌شود.

ناصر سودانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد راهپیمایی اربعین مانور عزت، شرافت و نمایش بیعت مجدد با امامت و ولایت و صحنه تجلی شکوه، اخوت، برادری، فداکاری و اخلاص است و این شیوه نوع‌دوستی در این راهپیمایی و در طول مسیر صدها کیلومتری‌اش می‌تواند برای تمام ملت‌ها و امت‌ها درس‌آموز و الهام بخش باشد.

وی افزود این راهپیمایی خودجوش و مردمی فرصت مغتنمی است که می‌تواند پیوند دل‌ها را مستحکم کند و عزم و اراده یکی شدن ملت‌های دارای وجوه مشترک در فکر و عقیده و فرهنگ و آداب و سنن را رقم بزند و فرصتی است برای یکپارچه شدن ملت ایران و عراق که دو جنبه واحدی در خط مقاومت هستند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین فرصتی برای اتصال مریدان اهل بیت (ع) به یکدیگر است، افزود این اجتماع مردمی راهی در جهت ساختن تمدن نوین اسلامی است. با وجود اینکه بدخواهان از چنین اجتماعی به خشم آمده‌اند و تمامی ترفندهای شیطانی خود را در جهت کاهش غظمت و ابهت چنین اجتماعی از سر هراساندن مردم به وسیله شایعات بیماری و انفجار به کار بسته‌اند ولی می‌بینیم که میلیون‌ها انسان شیفته و عاشق با نگاه مهدوی نمایشی از حکمت، عزت، عدالت، امنیت و عشق را به منصه ظهور می‌رسانند.

سودانی اجتماعی مردم در راهپیمایی اربعین را خار چشم دشمنان دانست و گفت کشورهای مدعی دموکراسی و امنیت تماشا کنند که مردم چطور می‌توانند با تکیه بر اراده خود مدیریت این راهپیمایی عظیم را به عهده بگیرند و امنیت را تأمین کنند این در حالی است که کشورهای اروپایی و حتی عربستان مشکلات امنیتی متعدد دارند و فتنه‌های فراوانی در این کشورها رخ می‌دهد.

وی این راهپیمایی را تقابل بین اسلام ناب و اسلام تکفیری سراسر خشونت و اسلام علوی و اسلام اموی خواند و اظهار کرد سالیان سال بین عراق و ایران جنگ بود اما اکنون ملت‌ها چنان به یکدیگر عشق می‌ورزند که این صمیمیمت در دولت‌ها هم متبلور می‌شود.

انتهای پیام