اخطار مجریان نمایشگاه کتاب به غرفه‌های اغذیه‌فروشی متخلف۱۲۱۲ نظر

اخطار مجریان نمایشگاه کتاب به غرفه‌های اغذیه‌فروشی متخلف

اخطار مجریان نمایشگاه کتاب به غرفه‌های اغذیه‌فروشی متخلف

مهر، هر ساله هم‌زمان با برپایی نمایشگاه کتاب تهران، غرفه‌های متعددی در مصلی امام خمینی(ره) برپا می‌شود تا به مخاطبان کتاب، خوردنی‌های متنوع و مختلفی را ارائه دهند.  در این راستا بخش فوریت‌های سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی بر عملکرد این غرفه‌ها و کیفیت و بهداشت مواد غذایی آن‌ها نظارت دارد.

بنا بر این گزارش، گروهی متشکل از مدیر کمیته رفاهی و هماهنگی با نهادها و سازمان‌های همکار، ‌پلیس ستاد اجرایی، مدیر ستاد بحران و کارشناس مسئول بهداشت محیط شمال تهران امروز ۲۱ اردیبهشت‌ماه  از غرفه‌های اغذیه‌فروشی در محوطه نمایشگاه کتاب تهران بازدید کردند.

این گروه در بازدیدهای خود با غرفه‌داران متخلف که نسبت به رعایت اصول بهداشتی و استانداردهای سلامت بی‌توجه یا کم‌توجه بودند، تذکر داده و برخورد کردند.

همچنین مقرر شد از صبح فردا ۲۲ اردیبهشت‌ماه غرفه‌داران مواد غذایی به رعایت مسایل بهداشتی توجه ویژه‌ای داشته باشند و در صورت عدم توجه به استانداردهای بهداشتی و سلامت برخورد جدی‌تری با آن‌ها خواهد شد.   

تاکنون هیچ گزارشی از مسمومیت غذایی در نمایشگاه کتاب نیامده است

خبر دیگر از نمایشگاه کتاب تهران اینکه، کارشناس مسئول بهداشت محیط شمال تهران با بیان اینکه ستاد «فوریت سلامت مرکز محیط کار» به صورت آنلاین به شکایات مردم و تخلف اغذیه‌فروشان در نمایشگاه کتاب رسیدگی می‌کند، گفت از زمان برپایی بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تاکنون هیچ گزارشی  از مسمومیت غذایی در نمایشگاه  کتاب نیامده است.

اکرم محمد جواهری گفت روزانه ۴ گروه مستقر در نمایشگاه کتاب با هدف بررسی وضعیت بهداشت فردی کارگران مرتبط با مواد غذایی و کنترل بهداشت مواد خوراکی از اغذیه‌فروشی‌های نمایشگاه کتاب تهران بازدید می‌کنند.

کارشناس مسئول بهداشت محیط شمال تهران ادامه داد این گروه‌ها به صورت روزانه از وضعیت کارگران و کارت بهداشت آنان، گواهینامه، روپوش، آشپزخانه، ظروف، یخچال، تاریخ انقضا و کیفیت مواد خوراکی و روند فرآوری طبخ غذا بازدید کرده و به صورت روزانه از مواد خوراکی عرضه‌شده و آب خوراکی در نمایشگاه کتاب نمونه‌برداری‌ می‌کنند.

وی تصریح کرد سامانه چهار رقمی تلفن ۱۴۹۰ پل ارتباطی مراجعان با ستاد «فوریت سلامت مرکز محیط کار» است تا مراجعان به آسانی تماس برقرار کرده و طرح شکایت کنند.

جواهری افزود شکایت مردم به صورت آنلاین در سامانه این ستاد ثبت می‌شود و همکاران ستاد «فوریت سلامت مرکز محیط کار» مستقر در نمایشگاه به سرعت به موضوع رسیدگی می‌کنند و در صورت لزوم به بسته شدن غرفه یا معدوم کردن مواد خوراکی اقدام می‌کنند.

برنامه‌های ویژه روز زنجان در نمایشگاه اعلام شد

در خبری دیگر از نمایشگاه کتاب تهران، هفتمین روز از بیست و هشتمین دوره این نمایشگاه به نام روز زنجان نامگذاری شده است و برنامه‌های فرهنگی متعددی در این روز انجام می‌شود.

بخش امور استان ها امروز سه‌شنبه ۲۲ اردیبهشت میزبان ناصر مقدم مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان زنجان خواهد بود.

همچنین در مراسم پاسداشت روز زنجان کلیپ‌هایی مربوط به  این استان پخش می‌شود و آیت‌الله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر زنجان، ‌ جمشید انصاری استاندار زنجان و یوسف ثبوتی  رئیس سابق دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان نیز سخنرانی می‌کنند.

شعرخوانی شاعران برتر استان، تجلیل از ناشران فعال استان و رونمایی از سه عنوان اثرتازه نیز  از دیگر برنامه‌های روز زنجان است.

نشست مطبوعاتی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با خبرنگاران ساعت  ۱۲ و سایر برنامه‌های دیگر این روز ساعت ۱۶ در سالن امور استان‌ها در رواق شرقی مصلی تهران برگزار می‌شود.

امضای تفاهمنامه با اداره پست برای سهولت در انتقال کتاب

خبر دیگر از نمایشگاه کتاب تهران اینکه، تفاهمنامه معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و  ارشاد اسلامی و شرکت پست ایران سه‌شنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه در سالن استان‌ها منعقد می‌شود.

مراسم امضای این تفاهمنامه ساعت ۱۰ صبح سه‌شنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه با حضور سید عباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان اداره پست در سالن استان‌های نمایشگاه کتاب  واقع در رواق شرقی مصلی تهران برگزار می‌شود.

این تفاهمنامه به منظور ارائه تسهیلات پستی برای توزیع کتاب منعقد می‌شود.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۱۶ تا ۲۶ اردیبهشت در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.