سوابق شرم‌آور برخی نمایندگان پارلمان انگلیس از صفحات ویکی‌پدیا حذف شدند۱۲۱۲ نظر

سوابق شرم‌آور برخی نمایندگان پارلمان انگلیس از صفحات ویکی‌پدیا حذف شدند

سوابق شرم‌آور برخی نمایندگان پارلمان انگلیس از صفحات ویکی‌پدیا حذف شدند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مطالبی درباره فسادهای مالی و سوابق شرم‌آور نمایندگان پارلمان انگلیس از روی ویکی‌پدیا حذف شده‌اند.

روزنامه تلگراف در گزارشی اختصاصی نوشت، مطالب مربوط به هزینه‌ها و فساد اخلاقی نمایندگان پارلمان انگلستان از طریق کامپیوترهای داخل ساختمان پارلمان از روی صفحات ویکی‌پدیا حذف شد.  

تلگراف متوجه شد، این اقدام پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی انگلستان صورت گرفته است. هم‌چنین جزییاتی مربوط به دستگیری‌های پلیس، اتهام تقلب در انتخابات و استفاده از ماشین و راننده از طریق افرادی داخل ساختمان خود مجلس عوام حذف شدند.

تعداد زیادی زندگینامه آنلاین از نمایندگان پارلمان نیز از طریق آی‌پی‌های داخل پارلمان دستکاری شدند.

تلگراف با ردیابی آی‌‌پی آدرس‌هایی که تغییرات را در این صفحات ویکی‌پدیا اعمال کردند دریافته است همه آنان از یک شبکه اینترنتی متصل شده‌ و این شبکه به ساختمان مجلس عوام انگلیس متعلق بودند.

بنا بر این گزارش، اعمال این تغییرات در زندگینامه نمایندگان پارلمان به طور دائمی انجام گرفته بود و در واقع تلاشی برای مخفی نگه داشتن اطلاعات شرم‌آور نمایندگان پیش از انتخابات بود.

از جمله تغییرات اعمال شده درمورد زندگی شخصی نمایندگان پارلمان، اطلاعاتی از دوره کودکی‌شان، هزینه‌های گزافی که برخی از این نمایندگان از محل هزینه‌های پارلمان یا محل درآمد مالیات‌دهندگان برای خود صرف کرده‌اند، سابقه جرایم خانواده برخی نمایندگان بود.

در این میان گزارشات واطلاعاتی درباره مشارکت این نمایندگان پارلمانی در فسادهای مالی به شکل وسیعی از صفحات ویکی‌پدیا حذف شده‌اند. هم‌چنین یک سابقه فساداخلاقی نماینده پارلمان انگلیس از ویکی‌پدیا حذف شد.

هم‌چنین تعاریف و تمجیدهایی به صفحات ویکی‌پدیای نمایندگان بسیار دیگری اضافه شدند و تعداد زیادی تغییرات جزیی دیگر مانند افزودن لینک‌هایی به روزنامه‌هایی که ثناگوی این نمایندگان بوده و به جوایز و افتخاراتشان اشاره کرده‌اند.

برای توضیح دراین‌باره از دفاتر نمایندگان پارلمان سوال شد اما تنها تعدادی از آن‌ها پاسخ داده و گفتند که این اقدامات از جانب آنان صورت نگرفته است.

انتهای پیام/ق