انتشار شماره‌های جدید «شاهد جوان»، «شاهد نوجوان» و «شاهد کودک»۱۲۱۲ نظر

انتشار شماره‌های جدید «شاهد جوان»، «شاهد نوجوان» و «شاهد کودک»

انتشار شماره‌های جدید «شاهد جوان»، «شاهد نوجوان» و «شاهد کودک»

شماره‌های 129 «شاهد جوان»، 133 «شاهد نوجوان» و 124 «شاهد کودک» ویژه اردیبهشت‌ماه 95 منتشر شدند.

به گزارش ایسنا، جدیدترین شماره ماهنامه فرهنگی و اجتماعی شاهد جوان با مطالبی همچون «یاد یار مهربان»،«حکایت اردیبهشت»، «جوانان و اقتصاد مقاومتی»، «به سبک حاج حمید و پری»، «همراهی مادر در نقش آفرینی پدر»،«جوانان و مدیریت جنگ»، «بنایی که به اوج معرفت رسید»، «چالش‌های حقوق فضای مجازی و حفظ حق حریم خصوصی»،«پلی به سوی خلاقیت»، «طرز تهیه کدوبره»، «اصطلاحات آزادگان در اسارت»، «شبکه جهانی خانواده و سولات پیش رو»، «روز میلاد صبر»،«اصل خوردن و خوابیدن در زمستان»، «این عطسه‌ها تفاوت دارند»، «طرح‌های شهید مطهری برای رهبری نسل جدید»، «گیاهان شفابخش بهاری»، «هفت غذای لازم برای کاهش فشار خون»، «سیری در تاریخ همدان و سنندج»، «درس عبرت بیابان طبس به آمریکایی‌ها»، «غباری که کنار رفت»، «بادیگارد»، «دستاوردهای ایران زمین»، «روز تیرباران»، «چند حرکت برای پیشگیری از افتادگی شانه» و «چند پرده از پشت پرده انتخابات فدراسیون فوتبال ایران»، «آخرین سطرهای یک سناریو»، «هک با انگیزه قتل سایبری» و «شهید خجالتی» منتشر شد.

در بخشی از «جوانان و مدیریت جنگ» می خوانیم یکی از تجربیات دوران جنگ تجربیاتی است که ایران در مدیریت و اداره جنگ به ویژه در زمینه طرح‌ریزی و هدایت و اجرای عملیات‌های گوناگون به دست آورده است. مسئله چگونگی اداره جنگ و مدیریت و فرماندهی آن حکمت‌های فراوانی را پیش روی انسان‌های علاقه‌مند قرار می‌دهد.

در بخشی از «درس عبرت بیابان طبس به آمریکایی‌ها» آمده است پس از فرار آمریکایی‌ها از ایران کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا در عملیاتی در صحرای طبس جهت آزادی جان گروگان‌های اسیر در ایران با شکست روبرو شده است. اعلامیه حاکی از آن بود که اسناد سری و مهمی در درون هلیکوپترها به جای مانده است. پس از گذشت مدت زمانی کوتاه از پخش این خبر به دستور مستقیم بنی‌صدر که در آن زمان سمت فرماندهی کل قوا را داشت هلیکوپترهای به جا مانده بمباران شدند و اسناد سری و مهم باقی مانده در آتش سوختند و محمد منتظر قائم فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یزد نیز که در منطقه از هلیکوپترها حفاظت می‌کرد به شهادت رسید.

شماره 133 «شاهد نوجوان» نیز با مطالبی همچون «حکایت»، «لحظه های زندگی»، «شعر»، «لبخندهای پشت خاکریز»، «خواندنی شنیدنی»، «علمی»، «پرواز در قفس»، «یک حدیث یک داستان»، «سفر به دور دست‌ها»، «آسمانی‌ها»،«از چشمه سار جماران»، «من می‌گویم تو بنویس»، «سرگرمی»، «حکایت آن ...»، «ورزشی»، «سبز و آسمانی»،«آسمانی‌ها»،«قلم تو» و «تا جویبار خراسان» منتشر شد.

شماره 124 «شاهد کودک»،ویژه اردیبهشت ماه 95 نیز با مطالبی همچون «پهلوان»، «خورشید خانم آفتاب کن»،«حدس بزن»، «کاردستی»،«سرکجا و پا کجا»، «آخ جون درس»،«موش‌ها و گربه‌ها»،«آش خاله»،«خرس قهوه‌ای ایرانی»، «اختراع تلویزیون»،«جدول»،«بچه‌های مجله»، «لطیفه» و «معرفی کتاب» منتشر شد.

این نشریات به صاحب امتیازی «بنیاد شهید و امور ایثارگران» و مدیرمسئولی و سردبیری «محبوب شهبازی» منتشر شده‌اند.

انتهای پیام