معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد در سومین اجلاس مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها: معاونت قرآن و عترت بر فهم قرآن و تولید آثار هنری براساس مفاهیم آیات تاکید دارد۱۲۱۲ نظر

معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد در سومین اجلاس مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها: معاونت قرآن و عترت بر فهم قرآن و تولید آثار هنری براساس مفاهیم آیات تاکید دارد

معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد در سومین اجلاس مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها: معاونت قرآن و عترت بر فهم قرآن و تولید آثار هنری براساس مفاهیم آیات تاکید دارد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی» معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سومین روز از سومین اجلاس مدیران ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور در هتل انقلاب گفت فهم قرآن و تولید آثار هنری منبعث از مفاهیم آیات دو محور اصلی فعالیت های معاونت قرآن و عترت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی افزود شورایی با عنوان شواری توسعه فرهنگ قرآنی شکل گرفته که چهار وزارتخانه وزارت آموزش و پرورش، وزارت آموزش عالی، وزارت بهداشت و درمان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعضای اصلی آن هستند.

وی خطاب به مدیران کل ارشاد استانها ادامه داد شورای توسعه فرهنگ قرآنی بالاترین مرجع در حوزه قرآن است. بعضی از مصوبات مانند صدور مجوز برای موسسات در این شورا تصمیم گیری شده است و ما در آن نقشی نداشته ایم.

حشمتی افزود مصوبات شورای توسعه به منزله مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است و در روزنامه های سراسری هم ثبت می شود.

معاون قرآنی وزیر ارشاد با اشاره به تمدید مجوزهای موسسات قرآنی تاکید کرد درباره مجوزهای گذشته باید بگویم که هر موسسه ای اعتبارش به پایان رسیده باشد ما بلافاصله اعتبارش را تمدید می کنیم. هم اکنون هم سامانه ای طراحی شده تا متقاضیان دیگر مراجعه حضوری نداشته باشند.

حشمتی درباره فعالیت های وزارت ارشاد در حوزه قرآن و عترت، گفت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی براساس کاری کارشناسی و دقیق تصمیم گرفته که فعالیت هایش را در حوزه قرآن تنها در دو بخش متمرکز کند که عبارتند از فهم قرآن و تولید آثار هنری منبعث از مفاهیم آیات. تجوید، روخوانی، روان خوانی و دیگر کارها را به سازمان تبلیغات و اوقاف داده ایم و تمام فعالیت هایمان را در این دو حوزه متمرکز کرده ایم.

وی با تاکید بر تمرکز معاونت قرآن و عترت در استانها تاکید کرد غیر از فعالیت نمایشگاه قرآن که در تهران برگزار می شود، تقریبا همه کارهایمان در استانهاست.

سومین اجلاس سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها از 3 تا 4 مرداد سال جاری در هتل انقلاب در حال برگزاری است.

 

∎​