امضای تفاهم نامه همکاری بین شیلات ایران و مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران بازدید رئیس شیلات ایران و مدیر کل شیلات هرمزگان از مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران۱۲۱۲ نظر

امضای تفاهم نامه همکاری بین شیلات ایران و مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران بازدید رئیس شیلات ایران و مدیر کل شیلات هرمزگان از مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران

امضای تفاهم نامه همکاری بین شیلات ایران و مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران بازدید رئیس شیلات ایران و مدیر کل شیلات هرمزگان از مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران

به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان،سید پرویز محبی با بیان اینکه مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران می تواند پیشتیبانی فنی شناورهای صیادی شیلات ایران به ویژه منطقه شیلات هرمزگان را انجام دهد از شیلات و کشتی سازی به عنوان دو بازوی توسعه هرمزگان و کشور یاد کرد.

وی افزود استان هرمزگان با برخورداری از بالغ بر چهار هزار و ۴۰۰فروند شناور صیادی می توانند به عنوان بازار خوبی برای مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران باشد و همچنین این مجتمع می تواند پشتیبانی خوب و بهینه برای ناوگان صیادی شیلات به صورت متقابل باشد.

در ادامه رییس سازمان شیلات ایران اظهار کرد کشورهای مختلف جهان بخصوص کشورهای منطقه در حال توسعه استفاده از دریا به منظور آبزی‌پروری از طریق قفس‌های بزرگ درون دریا هستند که ساخت سازه‌های مرتبط با این صنعت در تخصص مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران است.

وی افزود با وجود صنعتی پیش‌رو نظیر مجتمع ایزوایکو باید تلاش کنیم تا در بخش لجستیک دریایی مورد نیاز برای ایجاد طرح‌های قفس در دریا و برداشت آن از توان این مجتمع به نحو مناسبی استفاده کنیم.

معاون وزیر جهادکشاورزی افزود در زمینه ساخت سازه‌های دریایی مرتبط با شیلات نیز از ظرفیت‌های مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران استفاده خواهیم کرد تا هم هزینه تمام شده اجرای این پروژه‌ها کمتر باشد و هم توان نیروهای داخلی در این حرکت ملی مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

حمید رضائیان اصل مدیرعامل مجتمع ایزوایکو نیز در حاشیه این بازدید با اشاره به وجود توان تخصصی و فنی بالا در این مجتمع به منظور توسعه ظرفیت‌های جدید شیلاتی برای کشور، اظهار کرد دانش ساخت انواع سازه‌های دریایی از جمله قفس‌های پرورش ماهی در ابعاد بزرگ و همین طور شناورها و بارج‌های مورد نیاز برای ارائه خدمات لجستیکی به مزارع پرورش ماهی و میگو در دریا در مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران وجود دارد.

وی بیان کرد آماده‌ایم تا نهایت همکاری را به منظور اجرای طرح‌های پرورش ماهی در قفس که از اولویت‌های مهم اقتصاد مقاومتی است، با مجموعه شیلات ایران و شرکت‌های بخش خصوصی فعال در این حوزه داشته باشیم تا بتوان سریع‌تر طرح‌ها به نتیجه رساند.

 

∎​