طنین «انا مظلوم حسین» در حرمین شریفین و بین الحرمین۱۲۱۲ نظر

طنین «انا مظلوم حسین» در حرمین شریفین و بین الحرمین

طنین «انا مظلوم حسین» در حرمین شریفین و بین الحرمین

به گزارش ایرنا؛ کربلا با آمدن میلیون ها زائر جای سوزن انداختن نیست؛ شوق اهل بیت(ع) در همه جا دمیده شده و و خیل مشتاقان اباعبدالله حسین، همچون موجی در اطراف حرمین شریفین به هرسو کشیده می‌شوند.
«یا حسین»، «یا ابوالفضل العباس» و «حیدر حیدر» اسم رمز محرم و صفر است که دلدادگان امام آزادگی آن را سر می‌دهند و سینه‌زنان و مویه کننان گرداگرد بارگاهش می چرخند.
گروه گروه هیات‌های مذهبی و دسته‌های عزاداری مردان و زنان از کشورهای مختلف از مسیرهای تعیین شده وارد صحن بارگاه اباعبدالله حسین می‌شوند و با سینه‌زنی و نوحه‌خوانی به سمت بین‌الحرمین حرکت کرده و از آن سو به سمت بارگاه ابوالفضل العباس می‌روند.
این سلسله حرکت دسته‌های عزاداری تا ساعتها ادامه دارد؛ هر کشوری با آیین خاص خود، برای سالار شهیدان نوحه‌سرایی و سوگواری می‌کند.
دسته‌های عزاداری از شهرها و مناطق مختلف ایران نیز در صحن حرمین شریفین در کنار دیگر عاشقان و دلدادگان اهل بیت(ع)، با نوای «سقای حسین، سیدو سالار نیامد.. علمدار نیامد..» بر سر و سینه می‌زنند.
در هر گوشه از بارگاه حرمین شریفین، برخی پیران و جوان، سر در گریبان کرده و با دست‌های رو به آسمان، بر مظلومیت امامشان اشک می‌ریزند.
این تصویر از کاروان حسینی، در سراسر دیار سالار شهیدان به نمایش گذاشته شده است؛ نمایشی از تجمع میلیونی که همه را به اتحاد و یکی بودن سوق داده است.
امسال نیز مراسم اربعین با حضور معنوی و پرشور عزاداران امام حسین(ع) و به بزرگترین مانور وحدت مسلمانان تبدیل شده است.
مراسم عاشورا و اربعین در این سالها به خوبی «یکی شدن مسلمانان» و «اتحاد و همبستگی » را برای همه جهانیان به نمایش گذاشته و چه چیزی می‌توان گفت جز اینکه «معجزه حسینی»، مسلمانان را گردهم جمع کرده است.
2023**3404** خبرنگار لطیف نکویی** انتشار دهنده محسن اسماعیلی

∎​