داستان‌هایی از دوروتی پارکر در «نیویورک به دیترویت» منتشر شد۱۲۱۲ نظر

داستان‌هایی از دوروتی پارکر در «نیویورک به دیترویت» منتشر شد

داستان‌هایی از دوروتی پارکر در «نیویورک به دیترویت» منتشر شد

مهر، دوروتی پارکر از شاعران و نویسندگان نامدار آمریکایی در نیمه اول قرن بیست بود که نقدها، داستان‌ها و طنزنوشته‌هایش از او نویسنده‌ای تاثیرگذار ساخته بود. وی از ابتدای انتشار «نیویورکر» با این مجله همکاری داشت و در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی می‌نوشت. پارکر در سال ۱۹۲۹ جایزۀ ادبی اُ. هنری را از آن خود کرد.

این مجموعه شامل ۲۲ داستان‌ کوتاه از این نویسنده زن است است که واجد سویه‌های اجتماعی و انتقادی با لحنی طنزگونه‌اند. او در این داستان‌ها به سراغ روابط زناشویی و عادات و سکنات مردم طبقه متوسط آمریکا رفته و واقعیات زمان خود را با زبانی کنایی و اغلب هجوآلود به تصویر کشیده است. بیشتر شخصیت‌های این داستان‌ها را زنان و مردان جوان تازه متاهل و یا سالمندان گریزان از عادت‌های روزمره تشکیل می‌دهند که روابط و احساساتشان مترصد اتفاقی ناچیز است که اغلب این اتفاق نیز در داستان می‌افتد و مسیر روابط آدم‌ها را تغییر می‌دهد.

کتاب «نیویورک به دیترویت» شامل داستان‌های کوتاه دوروتی پارکر با ترجمه شراره صدیق در ۲۴۴ صفحه و با بهای ۱۹ هزار تومان از سوی بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر و در کتابفروشی‌ها عرضه شده است.