اشکان خطیبی: می‌خواهیم صدای‌مان را بلندتر به گوش رسانه‌ها برسانیم۱۲۱۲ نظر

اشکان خطیبی: می‌خواهیم صدای‌مان را بلندتر به گوش رسانه‌ها برسانیم

اشکان خطیبی: می‌خواهیم صدای‌مان را بلندتر به گوش رسانه‌ها برسانیم

این بازیگر تئاتر و سینما که در غرفه ایسنا در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها حاضر بود، ادامه داد از پوستری که برای نمایشگاه طراحی شده بود حدس می‌زدم اینطور نباشد اما با حضور در اینجا متوجه شدم این اتفاق افتاده است. زمانی من به نمایشگاه می‌آمدم و می‌توانستم آرشیو چهار سال گذشته یک نشریه را در نمایشگاه پیدا کنم اما در حال حاضر فقط 10 شماره گذشته این نشریه در نمایشگاه حاضر بود.

خطیبی با بیان اینکه ارتباط کاغذی بسیار مهم است، گفت این موضوع یک ارتباط فیزیکی است و ما به دلیل نداشتن ارتباط فیزیکی امروزه از هیچ جمعی لذت نمی‌بریم.

او که یک سال است برنامه «شب‌های ادبیات انگلیسی» را در پردیس چهارسو برگزار می‌کند، گلایه کرد ما پس از سه دوره تصمیم گرفتیم که نشست مطبوعاتی را در این زمینه برگزار کنیم اما فقط چهار خبرنگار به این نشست آمدند. من با این اتفاق متوجه شدم که ما حرف الکی زدن را بیشتر از حرف جدی زدن دوست داریم. ما از دهکده جهانی حرف می‌زنیم اما مدت‌هاست که بومی مانده‌ایم و به بومی بودن‌مان افتخار می‌کنیم.

خطیبی درباره این برنامه، گفت ما برای مخاطبینی هر چند اندک شب‌هایی را فراهم آوردیم و برای استمرار آن پافشاری می‌کنیم. این برنامه یکشنبه‌های اول و سوم هر ماه درباره ادبیات و اسطوره‌های کهن و ادبیات نمایشی برگزار می‌شود. ما امروز به نمایشگاه مطبوعات آمدیم تا صدامان را بلندتر به گوش رسانه‌ها برسانیم.

این هنرمند با بیان اینکه قصد دارد، یک پرفورمنس موزیکال را به روی صحنه ببرد، گفت ما در حال طراحی و ایده‌پردازی این کار هستیم تا سالن مورد نظر را پیدا و کار را اجرا کنیم.

نوید ملکی که با همکاری خطیبی این برنامه را اجرا می‌کند نیز به ایسنا، گفت قرار من و آقای خطیبی بر این بود که ادبیات انگلیسی را روی استیچ، محیط غیرآکادمیک و زبان انگلیسی نقد کنیم. من نیز گلایه اشکان خطیبی را دارم.

او توضیح داد ما سه فصل را با موضوعاتی مانند تراژدی‌های شکسپیر اجرا کردیم و حالا می‌خواهیم راجع به زیرساخت‌های ادبیات کار کنیم.

انتهای پیام

∎​